کد خبر: ۱۸۵۷۹۲
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۱ - ۲۷ دی ۱۳۹۳

توافق هفت کشور اتحاديه اروپا براي لغو تحريم‌ها عليه روسيه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع خبري اعلام کردند هفت کشور اتحاديه اروپا قصد دارند از مساله برداشته شدن تحريم‌هاي اعمال شده از سوي غرب عليه روسيه حمايت کنند که شامل قبرس، جمهوري چک، فرانسه، ايتاليا، مجارستان و اسلواکي مي‌شوند.

به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه کريستن ساينس مانيتور، يک منبع خبري نزديک به شوراي اتحاديه اروپا در بروکسل به خبرگزاري ايتارتاس اعلام داشته است که وزراي امور خارجه 28 کشور عضو اتحاديه اروپا در نخستين نشست خود در سال 2015 که قرار است امروز 10 ژانويه برگزار شود در خصوص تحريم‌هاي روسيه تصميمي نخواهند گرفت.

اين منبع خبري ديپلماتيک اروپا اظهار کرد: مساله روسيه در دستور کار اين نشست قرار داشته اما تصميم‌گيري درباره اينکه آيا تحريم‌ها عليه روسيه لغو و يا تمديد شود قرار است در ماه مارس انجام شود.

اين منبع خبري عنوان کرد که معتقد است احتمالا در اين نشست در خصوص تخفيف تحريم‌ها عليه روسيه تصميم‌گيري خواهد شد.

روزنامه وال‌استريت ژورنال آمريکا پيشتر گزارش داده بود که اتحاديه اروپا آماده کاهش تحريم‌هايي که عليه روسيه اعمال شده، است.

اين اطلاعات از روي يک سند تدوين شده توسط بخش سياست خارجي اتحاديه اروپا به دست آمده است.

بر اساس گزارش‌ها، اتحاديه اروپا تمايل دارد در صورتي که ولاديمير پوتين رييس‌جمهور روسيه موضع خود در قبال اوکراين را تغيير دهد اقدام به عادي سازي بخشي از روابط خود با روسيه کند.

ينس استولتنبرگ، دبيرکل ناتو از روسيه خواسته تا از حمايت از جدايي‌طلبان در شرق اوکراين دست بردارد و با اعمال نفوذ بر شورشيان در شرق اوکراين آنها را وادار به پايبندي به توافق آتش‌بس در اوکراين کند.
نظرات بینندگان