arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۰۸۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۲ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

هوای تهران در شرایط سالم قرار گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای امروز تهران همانند دو روز پیش در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز در شرایط سالم است.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته باوجود یک عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 59 قرار گرفت.

رستگاری به افزایش آلاینده منواکسید کربن از 29 به 38 نسبت به روز گذشته اشاره کرد و افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز در همین مدت از 38 به 35 کاهش داشته است.

وی گفت: ایستگاه های پارک رازی (منطقه 11) با 98، فرمانداری شهرری (منطقه 22) با 88 و دروس (منطقه 3) با 86 بیشترین حجم آلاینده های جوی در بین مناطق شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته داشته اند.

رستگاری خاطرنشان کرد که ایستگاه های شهرداری منطقه دو با 30، شهرداری (منطقه 11) با 31 و شهرداری منطقه 16 با 35 پاک ترین مناطق شهر تهران دراین مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط پایدار انتظار می رود شاخص کیفیت هوای تهران به غیر از مناطق پر تردد ترافیکی خودروها، سایر مناطق تا ساعات ظهر همچنان در شرایط سالم باقی بماند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است.
نظرات بینندگان