arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

هزینه های چند ده میلیونی زنان ایرانی برای زیباتر شدن + جدول

ماهی یک بار وقت مراجعه به دکتر برایش مقرر شده. چند سال بعد از عمل دماغ به سرش زد تا از شر چین و چروک‌های صورت هم خلاص شود. برای همین بوتاکس را انتخاب کرد تا ۳۰-۴۰ روز یک بار او را به مطب دکتر بکشاند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خواندنی ها را ار اینجا دنبال کنید
ماهی یک بار وقت مراجعه به دکتر برایش مقرر شده. چند سال بعد از عمل دماغ به سرش زد تا از شر چین و چروک‌های صورت هم خلاص شود. برای همین بوتاکس را انتخاب کرد تا ۳۰-۴۰ روز یک بار او را به مطب دکتر بکشاند.

مژگان ۴۰ساله مجرد است و وضع مالی خوبی دارد. اکتفا به همین عمل‌های کوچک برایش سخت است برای همین است که فکر عمل‌های جراحی زیبایی بیشتر و را در سر دارد و دادن بیشتر حقوقش بابت این جراحی‌ها را جزو برنامه آینده‌اش قرار می‌دهد.

بدریخت انگاری، عدم عزت نفس، کسب اعتماد به نفس یا خود برتربینی و یا هرچه، دلیلش هرکدام باشد باعث شده تا ایران در رده‌های بالای کشورهای با عمل‌های زیبایی بالا قرار گیرد؛ چنان که طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از ۸۰ هزار مورد فقط جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌شود. با این حال و به گفته مسئولان، آمار دقیقی از میزان اعمال جراحی که در ایران انجام می‌شود وجود ندارد.

سیدعبدالحسن امامی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران در این باره گفته است: آمار دقیقی از میزان جراحی‌های زیبایی در کشور نداریم زیرا تاکنون از هیچ مرکز زیبایی و پزشکی آمار دقیقی جمع آوری نشده و پزشکان به دلیل برخی مسائل اقتصادی، اجتماعی و پزشکی تمایلی به ارائه آماری از تعداد مراجعان خود ندارند اما در هر صورت تعداد مراجعه و انجام عمل‌های جراحی زیبایی بسیار رو به افزایش است.

با توجه به اینکه عمل‌های جراحی روز به روز بیشتر می‌شود هزینه‌های این جراحی‌های زیبایی نیز روند صعودی طی می‌کنند، این نکته هم جالب توجه است که با رشد فزاینده قیمت‌ها، اقبال این جراحی‌ها میان مردم نه تنها پایین نیامده، روز به روز بیشتر هم می‌شود.

بر اساس تحقیقات میدانی، قیمت‌هایی که برای هر جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود بسته به دکتر آن و منطقه‌ای که کلینیک در آن قرار گرفته است تغییر می‌کند. تعرفه نداشتن این جراحی‌های زیبایی دست پزشکان این بخش را تا جایی باز گذاشته که برخی جراحی‌ها رقم‌های نجومی به خود بگیرد. بیشترین قیمت جراحی‌های زیبایی در حالی ۳۰ میلیون تومان (آن هم برای جراحی صورت) است که متوسط هزینه یک عمل قلب در ایران ۲۰میلیون تومان تمام می‌شود!

قیمت‌های جراحی‌های زیبایی در جدول زیر می‌آید

ردیفنام عملقیمت تقریبی
۱لیفت توتال صورت شامل گردن، صورت و پیشانی و دور چشم‌هااز ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان
۲برجسته کردن لباز ۱ تا ۳ میلیون تومان
۳زیبایی پلک فوقانی۳ میلیون تومان
۴رفع گودی کاسه چشمهر چشم ۲ میلیون تومان
۵زیبایی پلک پایینیاز ۲ میلیون تا ۴میلیون تومان
۶زیبایی بینیاز پنج میلیون تا ۱۶میلیون تومان
۷ترمیم گوش شیطونی هر گوشدو میلیون تومان
۸کوتاه کردن استخوان چانه با تراشیدناز پنج میلیون تا ۷میلیون تومان
۹فک پایین۱۴میلیون تومان
۱۰فک بالا۱۸میلیون تومان
۱۱لیپوساکشن غبغب۲میلیون تومان
۱۲لیپوماتیک (پیکر تراشی)از۱۰میلیون تا ۳۰ میلیون تومان. هر ناحیه ۳/۵ میلیون تومان
۱۳سینهاز هفت میلیون تا ۱۲ میلیون تومان
۱۴لیفت سینه و پروتز۱۵میلیون تومان
۱۵پروتز گونه۳/۵ تا ۸ میلیون تومان
۱۶کاشت مواز ۳ میلیون تا ۶ میلیون تومان

خبرآنلاین
نظرات بینندگان