arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۲ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

نقاشی 250 هزار پوندی «چرچیل»/ عکس

یک نقاشی از «وینستون چرچیل» سیاستمدار معروف انگلیسی به قیمت 250 هزار پوند چکش حراج می‌خورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : به گزارش پارسینه، نقاشی‌ای که وینستون چرچیل از سربازان جنگ جهانی اول کشیده، قرار است به قیمت تخمینی 250 هزار پوند در حراجی‌ «ساتبی» برای فروش گذاشته شود.
 
این نخست‌وزیر انگلیسی در عرصه ادبیات هم بسیار فعال بود و آثار چاپ‌شده‌اش حتی بیش از مجموعه کارهای دیکنز و شکسپیر‌ است. نقاشی چرچیل «سربازان عازم جبهه» نام دارد و براساس عکسی که «اف.جی مورتیمر» 10 سال پیش از آن ثبت کرده بود‌، کشیده شده است.
 
این اثر هنری سربازان را در حال خداحافظی با عزیزان‌شان در ایستگاه «ویکتوریا»ی لندن نشان می‌دهد. چرچیل در سال 1915 در جبهه غرب می‌جنگید. بیش از یک دهه بعد از خلق این اثر نقاشی، جنگ جهانی دوم درگرفت.
 
به گزارش اکسپرس‌، این اثر یکی از معدود نقاشی‌هایی است که از چرچیل با موضوع جنگ باقی مانده است. او این نقاشی را در جریان جنگ جهانی دوم به «راب باتلر» مشاور خصوصی‌اش هدیه کرد.
 
«ساتبی» لندن امروز این نقاشی را به فروش می‌گذارد. اثر دیگری از چرچیل به نام «گل‌ها در گلدان شیشه‌ای سبز» نیز با ارزشی بین 150 تا 250 هزار پوند در این حراجی عرضه می‌شود.
 
چرچیل سیاست‌مدار و نویسنده انگلیسی بود که بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ یعنی در طول جنگ جهانی دوم و بار دیگر بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست‌وزیر بریتانیا بود. او افسر ارتش بریتانیا نیز بود. چرچیل جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۳ را دریافت کرد.
 
مجله «تایم» در سال ۱۹۴۹ وینستون چرچیل را به‌عنوان «مرد نیمه اول قرن بیستم» انتخاب کرد. چرچیل در میان عامه مردم مظهر زیرکی و نیرنگ است. چرچیل سال ۱۹۴۰ نیز به‌عنوان «مرد سال تایم» انتخاب شد.

حراج نقاشی 250 هزار پوندی «چرچیل»
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان