arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۳۷۰
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف

بیش از 50 هنرمند از سراسر جهان، با الهام از «مونالیزا» اثر لئوناردو داوینچی به خلق آثاری زیبا دست زدنند. هیچ اثر هنری مانند «مونالیزا» الهام بخش هنرمندان نبوده است. اما چه خصوصیتی در این نقاشی موجب اشتیاق هنرمندان به تقلید از این اثر شده است؟جواب این پرسش میتواند متفاوت باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


صفحه خواندنی ها را از اینجا دنبال کنید

شاید بتوان بیشترین دلیل را ابهامی که در چهره این زن وجود دارد، دانست. در اینجا مجموعه ای از این آثار زیبا و خلاقانه برایتان آورده شده است.


1. «مونالوسی» اثر « Mark Stephens»

این هنرمند آمریکایی، برای بزرگداشت شصت و هفتمین زادروز «Charles M. Schulz »، خالق کمیک ‌استریپ « PEANUTS»، این اثر هنری را خلق کرد.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


2. «درباره مونا» اثر « Jane Perkins»

او می گوید: «این اثر هنری را باید به دو شیوه مشاهده کرد. اگر می خواهید نمای کلی تصویر را دریابید، باید آن را از فاصله دور مشاهده کنید اما برای شناخت تکنیک اثر باید به آن نزدیک شد. ترکیب این دو با هم بی نظیر است. »


مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف

3. «مونالیزای انگشتی» اثر « Dito Von Tease»

این اثر پیچیدگی دنیای پست مدرن و شخصیت افراد را نشان می دهد. هنرمند این اثر می گوید: «در دنیای دیجیتال امروزی، انگشت ما وسیله ای برای لمس مانیتور، موس، کیبورد و غیره است که ما را به دنیای اطراف متصل می کند. همه ما هنگامی که از وسایل ارتباطی و اینترنت استفاده می کنیم، پشت انگشتان مان پنهان می شویم. در واقع انگشت ما چون ماسکی است که در مقابل چهره خود می گیریم، حتی در دنیای واقعی.»


مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف

4. «موناووپی» اثر « Timothy White»

این هنرمند در سال 2009 از کمدین معروف ووپی گلدبرگ عکسبرداری و تصاویر آن را برای تبلیغات استفاده کرد. این اثر از تابلوی مونالیزای معروف الهام گرفته است.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


5. « L.H.O.O.Q » اثر « Marcel Duchamp»

یکی از معروف ترین تابلوهایی که از مونالیزا الهام گرفته، همین اثر هنری مارسل دوشان است. این اثر نشان دهنده اعتراض هنرمند به هنر و جامعه کنونی است.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


6. «مونالیزای روبیک» اثر « Invader »

این اثر که با 330 مکعب روبیک ساخته شده، در بیش از 60 شهر و 30 کشور در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


7. «موناگوریل» اثر « Rick Meyerowitz»

این تصویر بارها روی پوستر، کتاب، مجلات و تی شرت ها چاپ و تبدیل به یکی از طنزهای برتر آمریکا شده است. این اثر هنری یکی از بهترین آثاری است که با الهام از «مونالیزا» معروف ترسیم شده است.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


8. «اریگامی مونالیزا» اثر « Kazuki Kikuchi»

این هنرمند ژاپنی با استفاده از قیچی 910 مجسمه کاغذی گل رز درست کرده و با قرار دادن آنها کنار هم چهره مونالیزا را مجسم کرده است. ساخت این اثر هنری حدود یک سال به طول انجامید زیرا درست کردن هر کدام از گل ها یک ساعت و نیم زمان می برد.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


9. «مونا» اثر « David Müller»

هنرمند آلمانی این تصویر دیجیتالی را تنها با کشیدن انگشت خود بر صفحه آی پاد ترسیم کرده است. این اثر هنری 10 ساعت به طول انجامید.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


10. «هنر شعر» اثر « فرح اصولی»

هنرمند ایرانی فرح اصولی نقاشی مونالیزا را با فرهنگ ایرانی ادغام کرد. در این اثر گردن مونالیزه قطع شده است که نشان دهنده شرایط بد زن ایرانی در جامعه است. او معتقد است که زن ایرانی همیشه باید احساسات متناقض را تجربه کند و خم به ابرو نیاورد، با وجود زخم هایش همچنان باید بخندد و شکایتی نکند.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


11. «طراحی سیاه قلم از مونا» اثر «Jeff Gagliardi»

او می گوید: «شاید این اثر از نظر شما ضعیف و خام دستانه باشد اما من برای این اثر زحمت های زیادی کشیده ام. بارها درست در مراحل آخر مجبور شدم دوباره از نو آغاز کنم طوری که دلم می خواست گریه کنم. اگر به نظر شما ساده است، خب انجامش دهید.»

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف


12. «مونا لیزا(آب)» اثر «Victor Molev»

این هنرمند روسی با زبان سمبلیک و خاص خود و با الهام از تابلوی مونالیزا این اثر هنری خاص را خلق کرده است.

مونالیزا از نگاه هنرمندان مختلف
نظرات بینندگان