arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۳۷۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

تجلیل از پیشکوست دوبله ایران

مراسم تجلیل و آیین سپاس از پرویز بهرام پیشکسوت دوبله ایران عصر دیروز در فرهنگسرای ارسباران با حضور جمعی از بزرگان دوبله، سینما،‌ تلویزیون و رادیو برگزار شد و کیک 82 سالگی این هنرمند پیشکسوت در جمع دوستدارانش بریده شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هنرمندانی چون بهرام زند، بهمن مفید، سعید راد، فرزنده اربابی،‌ ناصر ملک مطیعی، پوری بنایی، جعفر والی، حسین عرفانی، صدرالدین شجره، مهدی علی محمدی، علی همت مومی‌وند، ناصر خویشتن‌دار، بیژن علی محمدی،‌حمیدرضا آشتیانی پور، منوچهر والی زاده،‌ سیامک اطلسی، ایرج سنجری، شهراد بانکی، حمید لبخنده، حسین کلانی، منوچهر اسماعیلی، ناصر ممدوح، فریدون اسماعیلی، آهو خردمند و ... در مراسم بزرگداشت پرویز بهرام هنرمند پیشکسوت دوبله که مدتی بود از هنر دوبله به علت بیماری دور شده بود و اکنون مجددا به این حوزه بازگشت، حاضر شدند.

این مراسم با پخش کلیپ‌هایی از آثار قدیمی پرویز بهرام همراه بود و حمیدرضا آشتیانی پور، رییس هیات مدیره انجمن گفتار فیلم در حوزه دوبله، سعید راد، ناصر ملک‌مطیعی، منوچهر اسماعیلی، منوچهر والی زاده، مهدی علی محمدی، حسین عرفانی و پرویز بهرام از جمله سخنرانان این مراسم بودند.

همزمان با آیین تجلیل و سپاس از پرویز بهرام کیک تولد 82 سالگی این هنرمند پیشکسوت در حضور دوستدارانش بریده شد و همچنین تمبر استاد پرویز بهرام در این مراسم رونمایی شد.

در مراسم دیروز لوح سپاسی از طرف بنیاد سینمایی فارابی،‌ انجمن گویندگان و خانه سینما به پرویز بهرام اهدا شد.

پرویز بهرام در سخنانی کوتاه در مراسم تجلیل خودش خاطرنشان کرد:‌ من معذرت می‌خواهم، آمده ام که چه بگویم به غیر از اینکه تشکر کنم از استقبال بی‌شائبه مردم و دوستانم که به دیدن من آمدند. من دیگر حرفی ندارم. 20 سال در رادیو کار کردم،‌در دوبلور بودم و در تئاتر هم بازی می کردم. این کل بیوگرافی من است. حالا دوست دارم فقط یک شعر از صائب تبریزی بخوانم که اگر زنده بود بی‌شک بهترین کارگردان دنیا می‌شد و آن شعر این است روزی که برف سرخ ببارد ازآسمان/ آن روز بخت سیاه اهل هنر سبز می‌شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان