arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

شرط صداوسیما برای بازگشت «جمعه ایرانی»

بیش از شش ماه از توقف برنامه‌ی «جمعه ایرانی» می‌گذرد و در این شش ماه هنوز تکلیف این برنامه مشخص نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :صفحه خواندنی ها را از اینجا دنبال کنید

مدیر رادیو ایران درباره‌ی وضعیت بازگشت برنامه «جمعه ایرانی» به رادیو و اینکه پس از شش ماه چه تصمیمی برای این برنامه گرفته شده است، توضیح داد: اگر این دوستان بتوانند ضوابطی که سازمان صداوسیما در حوزه موسیقی مشخص کرده است را رعایت کنند مشکلی برای برگشت ندارند. اگر آن‌ها «جمعه ایرانی» را با چارچوبی که برای موسیقی سازمان صداوسیما تعریف شده است تطبیق دهند مشکلی برای بازگشت ندارند و حتی از هفته آینده هم می‌توانند برنامه خود را شروع کنند.

مدیر رادیو ایران در پاسخ به این پرسش که چرا پس از گذشت 12 سال از ساخت «جمعه ایرانی»، رادیو با موسیقی این برنامه مشکل پیدا کرده است؟ توضیح داد: سازمان صداوسیما در هر دوره‌ای قواعد خاص خود را برای برنامه‌ها دارد. دوره‌های پیش برای این برنامه شرایط دیگری در نظر گرفته شده بود. در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی نه تنها نوع موسیقی برنامه «جمعه ایرانی» را بلکه این نوع موسیقی را برای هیچ برنامه‌ای تایید نمی‌کنند.

احمدپور همچنین یادآور شد: صداوسیما ضوابطی دارد که این ما هستیم که خودمان را باید با قواعد موجود منطبق کنیم. در ارتباط با برنامه «جمعه ایرانی» نیز سازمان است که می‌گوید این برنامه با بقیه برنامه‌ها فرقی ندارد و باید طبق چارچوب عمل کند.

مدیر رادیو ایران همچنین تأکید کرد: اگر موسیقی «جمعه ایرانی» از سوی دفتر موسیقی سازمان تأیید شود از نظر ما مشکلی ندارد و می‌تواند دوباره به رادیو بازگردد.

وی سپس به نگاه جدید دفتر موسیقی و مراجع نظارتی سازمان صداوسیما اشاره کرد و گفت: مجموعه‌ای که در حال حاضر در صداوسیما کار می‌کنند نگاه‌شان این است که هر موسیقی که پخش می‌شود باید در چارچوب سازمان مورد تأیید آن‌ها و مراجع نظارتی باشد.

احمدپور در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا یادآور شد: در صورتی که برنامه «جمعه ایرانی» در موسیقی خود تجدیدنظری داشته باشد از همین هفته می‌تواند کار خود را شروع کند. اگر آن‌ها برنگردند رادیو اقدام به راه‌اندازی برنامه جدیدی خواهد کرد.

مدیر رادیو ایران در پایان گفت‌وگوی خود از تغییر کنداکتور رادیو ایران از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: این تغییرات جدی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، «ج مثل جمعه» عنوان برنامه‌ای است که به شکل موقت جایگزین برنامه «جمعه ایرانی» شده است و روزهای جمعه به روی آنتن می‌رود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان