arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۴

تعیین جنسیت جنین از حالت شکم!

برخی مطالعات دانشگاهی نشان داده حدود ۵۳ تا ۵۶ درصد از زنانی که از شدت بیماری صبحگاهی در بیمارستان بستری می شوند، دختر به دنیا می آورند. هنوز به طوردقیق مشخص نیست که چرا خانم ها در دوران بارداری دچار بیماری صبحگاهی می شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تمامی افراد فامیل دوست دارند وقتی که از بارداری یکی از خانم های خویشاوند مطلع می شوند اندوخته های ارزشمند خود درباره یک بار داری سالم را به این خانم ببخشند. این توصیه ها از رنگ نکردن موها تا پوشاندن پهلوها را دربر می گیرد اما چند درصد مادران باردار قبل از اطلاعت از دستور اطرافیان، صحت توصیه های آنها را بررسی می کنند و آیا سلامت مادر و جنین در این اطلاعات تجربی خلاصه شده؟ چند باور غیرعلمی شایع درباره بارداری را مرور می کنیم. در مطلب پیش چند مورد مطرح شد، در ادامه به موارد دیگر می پردازیم:

بچه ات پر مو و سر دل سوزان
سوزش سر دل در دوران بارداری خیلی شایع است زیرا جنین و رحم در حال رشد به معده فشار می آورند و آن را به سمت بالا می رانند. در این تنگی جا احتمال برگشت اسید معده به مری و سوزاندن این ناحیه بیشتر می شود. اینجاست که خانم های باردار سوزش سر دل یا همان نقطه انتهایی مری را حس می کنند. برای پیشگیری از این حالت بهتر است بعد از خوردن غذا دراز نکشید و صاف بنشینید. همچنین هنگام خواب سرتان را بالاتر از تنه تان قرار دهید. حتی می توانید بعد از مشورت با پزشک متخصص زنان از داروهای آنتی اسید استفاده کنید.

تعیین جنسیت با ضربان قلب جنین
اگرچه بعضی اطرافیان برای درستی این فرضیه جان عزیزانشان را قسم می خورند اما این روش به هیچ وجه اثبات علمی نشده است و برای اطلاع از جنسیت فرزندتان باید یک آزمایش سونوگرافی بدهید.

غذاهای تند و زایمان زودرس
زایمان مکانیزمی است که توسط عوامل فیزیولوژیکی بدن آغاز می شود. برخی از این عوامل کشف شده اند و گروهی از آنها هنهوز ناشناخته باقی مانده اند. اگر در دوران بارداری برنامه غذایی منظم و سالمی را در پیش بگیرید، هیچ ماده غذایی شما را در خطر زایمان زودرس قرار نمی دهد. درد زایمان و ماه کامل هم جزو چنین خرافاتی هستند. همانطور که اشاره کردیم درد زایمان در اثر عوامل فیزیولوژیکی آغاز می شود و به این خرافه ها هیچ ارتباطی ندارد.

رمز و راز پیچیدن بند ناف دور سر بچه
بند ناف دور سر ۲۵ درصد جنین ها می پیچد که این مسئله به حرکات خود جنین و بدشانسی مرتبط است نه فعالیت های مادر. البته یکی دیگر از عوامل خطر پیچیدگی بند ناف دور گردن جنین طویل بودن بند ناف است که باز هم این مورد به فعالیت های مادر مانند گذاشتن دست روی سر در هنگام خواب ربطی ندارد.

بیماری صبحگاهی و احتمال به دنیا آوردن دختر
بیشتر متخصصان این فرضیه را یک باور خرافی می داند اما برخی مطالعات دانشگاهی نشان داده حدود ۵۳ تا ۵۶ درصد از زنانی که از شدت بیماری صبحگاهی در بیمارستان بستری می شوند، دختر به دنیا می آورند. هنوز به طوردقیق مشخص نیست که چرا خانم ها در دوران بارداری دچار بیماری صبحگاهی می شوند. عده ای می گویند تغییرات سطح هورمون ها (استروژن، پروژسترون و هورمون گنادوتروپین جفتی) در این دوران سبب بیماری صبحگاهی می شود. در گروهی دیگر هم معتقدند که کمبود روی و برخی عوامل ژنتیکی و هورمونی اسباب این بیماری اند. البته فقط یک تحقیق دانشگاهی نشان داده که سطح هورمون گنادوتروپین زنانی که دختر به دنیا می آورند در دوران بارداری بیشتر است.

پله و زایمان زودرس
کیسه آب، جنین را از این صدمات فیزیکی حفظ می کند اما مسلما افتاده از پله یا سانحه رانندگی یا بلند کردن اشیای خیلی سنگین می توانندن منجر به ختم بارداری شوند. بنابراین تکان های بدن هنگام نشستن در خودرو، حمل اشیا یا تردد از پله ها همیشه سبب زایمان زودرس نمی شوند.

هفت صبح
نظرات بینندگان