arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۷۹۷
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۱ - ۱۹ مهر ۱۳۹۴

احترام‌ به‌ کاپیتان با خالکوبی!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی از بازیکنان پرسپولیس بعد از مرگ هادی نوروزی رفتارهای احساسی از خودشان می‌دهند. محسن بنگر و علیرضا نورمحمدی در اقدامی عجیب برای زنده‌ نگه داشتن یاد و خاطره  هادی نوروزی  شماره 24 را روی دستشان خالکوبی کردند.

گفته می‌شود این دو بازیکن برای اینکه بتوانند بازوبند کاپیتانی را ببندند روی دست‌هایشان عدد 24 را خالکوبی کردند تا به قول خودشان بگویند بازوبند را شماره 24 بسته است.

این دو بازیکن در حالی دست به رفتارهای احساسی از جمله خالکوبی می‌زنند که این حرکت در فرهنگ ما نادرست به شمار می‌اید.

به هر حال آنها باید بدانند که به جای انجام این حرکات برای زنده‌نگه داشتن یاد نوروزی کارهای خیرخواهانه دیگری هم می‌شود انجام داد.

محسن بنگر و رضا نورمحمدی که هم اکنون با بستن بازوبند کاپیتانی و بار سنگینی بر دوششان خواهد بود آنها باید رفتارشان را شبیه رفتار هادی نوروزی کنند نه اینکه با انجام حرکات و رفتارهای احساسی روح هادی نوروزی را برنجانند.

شنیده‌ها حاکی از آن است چند بازیکن سایپا که همبازی هادی نوروزی بودند و هم دست به اقدام زدند و شماره 24 را روی دستهایشان خالکوبی کردند.

خالکوبی مدتی است که در بین بازیکنان به یک اپیدی تبدیل شده است و ارگانی هم نیست که به این مسئله رسیدگی کند. کمیته اخلاق مسئولیت رسیدگی به مسائل انضباطی و اخلاقی از جمله خالکوبی دارد که اعضای کمیته هم به علت عدم استقلال و خودکفایی استعفا دادند.
به هر حال موضوع خالکوبی بازیکنان پرسپولیس بهانه‌ای شد تا نظر عضو سابق کمیته اخلاق را در این مورد جویا شویم.

** خالکوبی کار پسندیده‌ای نیست
آبانگاه عضو مستعفی کمیته اخلاق درباره این مطلب گفت: خالکوبی در فرهنگ ما جایی ندارد و بازیکنان پرسپولیس هم اقدام نادرستی انجام دادند.

وی در ادامه عنوان کرد: معتقدم خالکوبی کار پسندیده‌ای نیست و یک کار احساسی است و بازیکنان در آینده از کارشان پشیمان می‌شود.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود اعضای کمیته اخلاق به علت منع در مورد به مسئله خالکوبی دژاگه و آزمون استعفا داند، بیان کرد: این موضوع صحت ندارد فردوسی‌پور برای اینکه افکار اذهان عمومی را عوض کند این مسئله را پیش کشید.

وی در ادامه عنوان کرد: ما برای وتو کردن رائی خانبان، پرونده‌های جادوگری در فوتبال کی‌روش استعفا دادیم و برای خالکوبی اشکان دژاگه این کار را انجام ندادیم.

آبانگاه در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنان پرسپولیس به جای انجام رفتارهای احساسی باید کارهای خیرخواهانه برای مرحوم هادی نوروزی انجام دهند.
نظرات بینندگان