arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۵۵۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۰
در بازجویی از حسنی مبارک چه گذشت؟

مبارک: در روز چهارم تظاهرات مردم در مصر می خواستم کناره گیری کنم، اما.....

همسر مبارک از مقامات خواسته است که به او نگویند که پسرانش بازداشت شده اند، البته ظاهرا او به این موضوع پی برده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئس جمهور سابق مصر به بازجویان خود گفت که او دستور تیراندازی یا زدن معترضین را در طی انقلاب 25 ژانویه نداده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از مصری الیوم، وی در جریان بازجویی گفته است که او به نیروهای مسلح دستور داده بود که قدم به میدان گذاشته و از مردم محافظت کنند و به آنها اطمینان دهند.رئیس جمهور مخلوع مصر گفته است که  در روز چهارم تظاهرات در مصر تصمیم گرفته بود که کناره گیری کند اما نظرش را پس از اینکه به او گفته شد که کشور ممکن است دستخوش آشوب شود و معترضین تنها خواستار تغییر کابینه هستند، تغییر داده است .

در همین حال، منابع پزشکی گفتند که حالت روحی و جسمی مبارک پس از شنیدن دستور بازداشت پانزده روزه ی او بدتر شده است.

این منابع در ادامه گفتند که همسر مبارک از مقامات خواسته است که به او نگویند که پسرانش بازداشت شده اند، البته ظاهرا او به این موضوع پی برده است.

این منابع پزشکی گفتند که قلب مبارک در وضعیت خوبی قرار دارد و قابل مقایسه یا قلب یک مرد در سن 30 سالگی ست و او سرطان ندارد و لازم نیست که شیمی درمانی شود.

منابع نزدیک به خانوداده حسنی مبارک گفتند که حال روحی مبارک زمانی بسیار بد شد که شنید که زکریا عظمی، رئیس سابق کارمندان ریاست جمهوری بازداشت شده است.

این منابع همچنین این خبر که بالگردی در نزدیکی بیمارستان شرم الشیخ فرود امده است تا او را به بیمارستانی در قاهره ببرد را تکذیب کردند.

منابع قضایی گفتند قانون مصر به مبارک اجازه می دهد که  به دلیل وضعیت سلامتی او، زمان بازداشت خود را به جای زندان در در بیمارستان بگذراند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
2
پست فطرت قلبت زمانی که بی گناهان غزه را بمباران میکردند نگرفت؟
از 6 ماهه شان را تا به بعد کشتند و توی_ شیطان صفت اجازه ندادی برایشان آب ببرند.
آن موقع قلبت نگرفت؟
معلوم است چون قلب نداری توی دلت قلب سگ است تو مصداق آیه ی قرآن هستی که میگوید کاالانعام بل هم اضل
البته به قول مختار قلب تو کجا و سگ کجا که به او توهین میشود. تو از شمر هم بدتری!
از قیافه ی شیطانی اش نکبت میبارد هر لحظه که چهره نحسش را میبینم یاد عکسهای مظلومین غزه می افتم . خدا لعنتت کند و آتش جهنم بر رویت هیچوقت سرد نشود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
1
0
کاش قذافی و ناصالح هم مثل مبارک کمی مردانه صحنه را خالی می کردند آنطور که من می دانم مبارک همه اش هم نامبارک نبوده و خدماتی هم در پست های مختلف داشته امیدوارم مردم مصر و قبل از همه خداوند و شهدا او را ببخشند. او سگش از قذافی و امثال او بهتر بود و هست. مردانه در کشورش ماند و گفت ترجیح می دهد در مصر بمیرد. او در زمان جنگ با رژیم صهیونیستی فرمانده نیروی هوایی مصر بوده.
به هر حال خیلی متمدنانه تر از بقیه عمل کرد هر چند می دانم به مسلمانان مصر به خصوص اخوان چه ظلم هاییی کرد اما باید گفت او سیاه نبود بلکه خاکستری بود مثل همه ی ما حالا سیاهی او شاید خیلی بیشتر باشد.
پاسخ ها
محمود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
حرفهای امام را یادتان نیست درباره اش؟
کسی که از اسرائیل حمایت میکند .
کسی که جنایات، کشتار، حمله وحشیانه اسرائیل جنایت کار و خونخواری آنان رابه وضوح میبیند! مردم پی پناه را میبیند و در همین حال نمیگذارد به غزه چیزی برسد!
کسی که تا میفهمد میخواهند از طریق تونل به غزه کمک کنند زمین را تا عمق چند متری دیوار بتنی میکشد.
این فرد خاکستریست؟
نه من نمی پذیرم او سیاه است سیاهتر از شیطان.
پیشنهاد میکنم یک سرچی بکنید و پیشینه کثیف این خائن رو یه مطالعه ای بفرمایید اگر منصفید.
و با اظهار نظر های عاطفانه ی خود الکی جلوه نکنید و قیافه ی عاطفی نگیرید. که مومنین همان طور که رحما بینهم هستند به همان شدت هم اشدا علی الکفارند...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
1
0
آخر دوست عزیز مشکل ما این است که قبل از رحماء بینهم می شویم اشداء بینهم و خودی را با کفار طاق می زنیم یاران پیامبر در مرحله اول رحماء شدند بعد استعداد اشداء علی الکفار در آنها خود به خود پیدا شد یعنی اگر ما با هم همبسته ویکدل و دوست باشبم کفار قدرت رخنه نخواهند داشت. یک چیز دیگر هم هست و آن اینکه آنطور که از فرمایشتان پیداست شما دایره ی ایمان را تنگ تر از آنچه من می بینم دیده اید من نگفته ام او ایماندار یا چیست به هر حال خدماتی هم داشته از جمله اینکه در زمان ا و گردشگری مصر رونق داشته من نمی گویم خائن نبوده حد اقل خوبی ها را هم گاهی ببینیم بد نیست.
من دوست دارم از نگاه شفقت به انسانها بنگرم آنگونه که سرورم محمد ص می نگریست و برای بدترین دشمنان خود دعا می فرمود انگاه که در طایف کفش هایش را پر از خون کردند فرمود اللهم اغفر لهم فانهم لایعلمون بله از این دیدگاه هم میشود به جهان نگریست. من می دانم او ظالم بود به مردم ظلم کرد اما بیش از همه به خودش ظلم کرده. پس بییایید برای مردم دلسوز باشیم و دعای خیر کنیم. نه اینکه تنها تنفر را ابراز کنیم. امیدوارم خداوند همه ی انسان ها را هدایت فرماید. من دوست ندارم هیچ کافری هم به جهنم برود دوست دارم همه را خداوند به اسلام هدایت فرموده به بهشت برین مشرف فرماید اما شیطان دشمن من و شما دوست دارد که همه ما به دوزخ برویم به نظر من اگر در قلبی نسبت به انسانها عاطفه و شفقت نباشد آن قلب به درد نمی خورد. و با جمادات تفاوتی ندارد
خیر پیش
پاسخ ها
محمود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
سلام
خیله خب درست است. اشدا علی بینهم نباید شد !
اما مگر مبارک بین ما بود؟
مگر مبارک مسلمان بود؟
خدمات دیگر چیست؟جذب توریست کجا قتل عام کودکان بی گناه غزه و دست در دست شدن با نتانیا هو و اسرائیل و بوش و سگهای دیگر کجا؟
آخر چه چیز را با چه چیز مقایسه میکنی برادر؟
اگر میخواهی بگویی رحمت خدا بر غضب پیشی دارد درست است اما بالاخره غضب که دارد پس غضبش به کی میرسد؟
شما فکر میکنید خدااز قاتلین اباعبدلله میگذرد؟
عزیز من خدا خودش در قرآن 100 ها بار لعنت کرده اولئک یلعنهم الله و یلعنهم اللاعنون
یکیش است که حتی لعنت لعنت کنندگان را هم اضافه کرده.
کجا داریم میرویم؟
اظهار نظر مشفقانه خیلی خوب است اما در مورد کی؟
مبارک؟
هرگز!او از شمر هم بدتر است.
من میخواهم رد انتها یک روایتی خدمت دوست عزیزم نقل کنم :امام زین العابدین شخص آشنایی را در کوچه وخیابان میبینند اما به او سلام نمیکنند.
در راه برگشت دوباره همان شخص را میبینند و بااو سلام علیک میکنند.
حاضرین دلیل را جویا میشوند.
امام میفرمایند:آن موقع در حال لعن دشمنان ما اهل بیت بود خواستم ثواب لعنش کم نشود و از اون حالت بیرون نیاید لذا سلام هم نکردم که بخواهد به اندازه ی یک جواب سلام هم از ثواب لعن دور بماند.
اما در حال برگشت داشت به ما درود و اظهار ارادت میکرد سلام کردم.
نظرات بینندگان