کد خبر: ۲۳۵۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۷ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴

نظر سرمربی ترکمنستان دربارۀ تیم ملی ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 سرمربی تیم ملی فوتبال ترکمنستان تأکید کرد، تیمش در دیدار مقابل ایران تجربه خوبی را کسب کرده است.

آمانگیل کوکوم پس از شکست 3 بر یک تیمش مقابل تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 آسیا اظهار داشت: این بازی برای ترکمنستان ‎بازی خوبی بود.‎ تیم ایران یکی از تیم‌های قدرتمند آسیاست و برای ما بازی با تیم ملی ایران تجربه خوبی بود. ما در این بازی توانستیم نقاط ضعف‌مان را برای بازی بعد بشناسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «فکر می‌کردید با این نتیجه مقابل ایران شکست بخورید؟»، گفت: مسلماً فکر می‌کردم این نتیجه رقم بخورد، اما پس از گل تساوی می‌توانستیم به پیروزی هم فکر کنیم، اما مقابل تیم قدرتمند ایران به این هدف نرسیدیم. دیدار با تیم قوی ایران می‌تواند درسی برای ما باشد تا از آن در دیدارهای آتی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ترکمنستان تصریح کرد: مطمئن بودم که تیم ما در این دیدار موفق نمی‌شود، اما همین که به عنوان تیم سوم گروه دست پیدا کنیم، برای ما خوب است. می‌دانستیم تیم ایران یکی از تیم‌های قدرتمند است و کار سختی مقابل این تیم خواهیم داشت.‎

کوکوم در خصوص حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه گفت: می‌‌دانیم مردم ایران فوتبالدوست هستند و فوتبال ایران دارای تماشاگرانی خوبی است. چهار سال پیش که به ایران آمده بودم، تماشاگران زیادی به ورزشگاه آمده بودند. حضور تماشاگران امتیاز مثبتی برای تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان بود. شما تماشاگران پرشور، فیهم و قدرتمندی دارید. آنها کار را برای ما سخت کرده بودند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان