کد خبر: ۲۳۶۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۵ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

عکس منتشر شده از عامل انتحاری پاریس فتوشاپی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایندین تایمز گزارش داد، تصویر یک مرد سیک کانادایی با فوتوشاپ دستکاری شده تا شبیه یک فرد مسلمان و عامل بمبگذاری انتحاری پاریس شود. در این تصویر دستکاری شده که کانال داعش هم آن را منتشر کرده، این فرد با یک جلیقه انتحاری و قرآن به دست سلفی گرفته است!

عکس منتشر شده از عامل انتحاری پاریس فتوشاپی استبه نقل از پایگاه خبری ایندین تایمز، انتشار این تصویر با هیاهوی اینترنتی بسیاری در فضای مجازی روبرو شد و سریعا قلابی بودن تصویر فاش شد. کانال تلگرام حامی داعش هم این تصویر را منتشر کرد و این در حالی بود که کاملا آشکار است که وی نمی‌تواند یکی از عوامل بمبگذاری انتحاری پاریس باشد. سلفی این مرد سیک مقابل آینه‌ای گرفته شده که پریزهای برقی به سبک آمریکای شمالی دارد.

ورندر جوبال، مردی است که در تصویر مشاهده می‌شود و تصویر سلفی خود را در چهارم اوت گرفته است. جنجال وقتی آغاز شد که فردی تصویر اصلی را دستکاری کرد و به عنوان عامل انتحاری حملات پاریس در اینترنت منتشر کرد. تصویر فوتوشاپ شده اولین بار در پیامی توئیتری منتشر شد که گفته بود عامل انتحاری پاریس یک سیک بوده که اسلام آورده است. در این تصویر وی یک جلیقه انتحاری به تن دارد و قرآن در دست گرفته است. پس از آن این تصویر بارها باز نشر شد.

جوبال در تصویر اصلی از خودش یک آیپد در دست دارد که در تصویر دستکاری شده به قرآن تبدیل شده است!

جوبال یک نویسنده آزاد مستقر در تورنتو است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: فتوشاپی ، انتحاری ، تایمز ، آینه
نظرات بینندگان
انتشار یافته:
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
0
1
انصافا خوب درآوردند
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
0
1
کاملا مشخص بود ... زیر عکس اصلی کامنت گذاشتم فتوشاپه
نظرات بینندگان