کد خبر: ۲۳۷۵۵۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۲۹ آبان ۱۳۹۴

سرقت مرد شیک پوش از طلافروشی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که با ظاهری آراسته و با شیوه‌ای خاص اقدام به سرقت از مغازه‌های طلافروشی کرده بود خبر داد.

در تاریخ 13 خرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 120 سیدخندان به مأموران اعلام کرد که فردی تحت عنوان خریدار به مغازه طلافروشی‌اش در خیابان شریعتی بالاتر از سیدخندان مراجعه کرده و در حالیکه کیف دستی و جعبه شیرینی‌اش را داخل مغازه گذاشته بود، به بهانه نشان دادن سرویس طلا به همسرش از مغازه خارج و در یک لحظه به همراه سرویس طلا ناپدید شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مغازه به شیوه کش روی و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شخصی برای خرید سرویس طلا و جواهرات به ارزش 30 میلیون تومان با وضعیتی کاملا موجه و بسیار شیک، در طول چندین روز و به دفعات به مغازه من مراجعه کرد و نهایتا در تاریخ 13 خرداد ماه، این شخص مدعی شد که قصد خرید سرویس طلای مورد نظرش را دارد و به همین علت همسرش را نیز به همراه خود آورده اما به علت ناتوانی جسمی، همسرش قادر به حرکت نبوده و به همین علت در داخل ماشین نشسته است. این شخص در ابتدای ورود به مغازه یک جعبه شیرینی و یک کیف دستی حاوی مدارک شناسایی را همراه داشت؛ زمانیکه قصد داشت تا سرویس طلا را به همسرش در داخل ماشین نشان دهد، کیف مدارک و جعبه شیرینی را به امانت داخل مغازه گذاشت و حتی از من درخواست کرد تا مراقب کیف مدارک شناسایی وی باشم من نیز با توجه به وضعیت کاملا آراسته، چندین نوبت مراجعه این شخص به مغازه و نهایتا به تصور در اختیار داشتن مدارک شناسایی و ... ، سرویس طلای 30 میلیون تومانی را در اختیار این شخص گذاشتم تا برای نشان دادن به همسرش از مغازه خارج کند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر مراجعه چندین باره سارق به مغازه طلافروشی، به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل مغازه و بویژه دوربین‌های پیش بینی شده در محدوده محل سرقت پرداخته و با بررسی دقیق آنها موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری متعلق به متهم شدند که این شخص هر بار خودرو را با فاصله از طلافروشی پارک و به مغازه مراجعه می کرد.

با شناسایی متهم به نام مهدی . غ 40 ساله، مخفیگاه وی در خیابان شهید عراقی شناسایی و در تاریخ 17 آبان ماه امسال دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، با شاکی پرونده روبرو و صراحتا به سرقت سرویس طلا از مغازه طلافروشی مالباخته اعتراف کرد؛ در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت دیگری شده بود، کارآگاهان پایگاه چهارم با بررسی سوابق وقوع سرقت‌های مشابه از طلافروشی های سطح شهر تهران موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که متهم اقدام به سرقت طلا و جواهرات از آنها کرده بود.

یکی از مالباختگان پس از دعوت به پایگاه چهارم آگاهی، بلافاصله متهم را به عنوان سارق مغازه طلافروشی خود در میدان پالیزی پاساژ اندیشه مورد شناسایی قرار داد و گفت: متهم به مغازه طلافروشی من مراجعه و در درخواست یک عدد دستبند به وزن 110 گرم و به ارزش یک میلیون و 700 هزار تومان را کرد؛ زمانیکه النگو را به ایشان دادم، در حالیکه مشغول صحبت با سایر مشتریان داخل مغازه بودم، این شخص در یک فرصت النگوی طلا را با یک النگوی بدلی کاملا مشابه جابجا کرد و النگوی طلا را سرقت کرد.

در ادامه یکی دیگر از شکات پرونده نیز به نشانی خیابان مفتح شمالی مورد شناسایی قرار گرفت که متهم اقدام به سرقت انگشتر طلا از مغازه طلافروشی وی کرده بود.

در ادامه رسیدگی به پرونده و بازرسی دقیق مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به کشف ده‌ها سکه قدیمی بدلی شدند؛ متهم در اظهارات اولیه گفت که در یک مجلس عروسی اقدام به جمع کردن سکه‌ها از زیر پای عروس و داماد کرده اما در ادامه با تغییر اظهاراتش گفت که سکه ها را تحت عنوان سکه های زیرخاکی و تنها به مبلغ 100 هزار تومان از یک مسافر در مسیر قم به تهران خریداری کرده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقتها از مغازه‌های طلافروشی و احتمال ارتکاب جرایم مختلف از سوی متهم و به منظور شناسایی سایر شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی ادامه داد: لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخدان خیابان ابوذر غفاری بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان