کد خبر: ۲۴۵۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۶ - ۱۳ دی ۱۳۹۴

معاون امنیتی وزیر کشور: با هرگونه تعرض به سفارتخانه های خارجی در تهران برخورد خواهد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور نوشت: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: اماکن دپیلماتیک و افراد آنها در امنیت کامل هستند.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بعدازظهر امروز اظهار داشت: حادثه تعرض شب گذشته به سفارت عربستان درتهران ، فوران احساسات تعداد محدودی از افراد در اعتراض به اعدام شهید شیخ نمر بود. در پی انتشار خبر شهادت آیت ا.. شیخ نمر روحانی برجسته عربستان دیروز با ابراز احساسات مردم کشورمان روبرو شدیم و تجمع هایی در مقابل سفارت عربستان درتهران و کنسولگری این کشور در مشهد مقدس صورت گرفت .

وی ادامه داد : تا ساعت 22 دیشب اتفاق خاصی رخ نداد و اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی بود، 

اما تعداد محدودی از افراد به ساختمان سفارت تعرض کردند و بلافاصله با دخالت پلیس با معترضان برخورد شد و حدود 40 نفر از این افراد بازداشت و تعدادی نیز شناسایی شدند که با حکم مقام قضائی تحت تعقیب قرار دارند .

ذوالفقاری بیان داشت : در جریان برخورد به تعرض کنندگان به سفارت عربستان درتهران تعدادی از مأموران نیروی انتظامی از جمله سه نفر از فرماندهان این نیرو نیز مجروح شدند .

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ گونه ناامنی در کشور وجود ندارد و اماکن دیپلماتیک و کارکنان آنها در امنیت کامل هستند گفت : تعرض به اینگونه اماکن از موضع رسمی کاملاً رد است و اینگونه اقدامات مورد تأیید مقامات کشور نبوده و نیست و قاطعانه با هرگونه تعرض به سفارتخانه های خارجی در تهران برخورد خواهد شد .

ذوالفقاری با اعلام پیگیری این موضوع در شورای امنیت کشور و صدور دستورات لازم از سوی دادستان کل کشور برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث تصریح کرد : مردم نباید متعرض مکان های دیپلماتیک شوند .

وی در پایان گفت : استانداری تهران برای تجمع عصر امروز معترضان نسبت به شهادت شیخ نمر در میدان فلسطین تهران هماهنگی لازم را به عمل آورده است .

نظرات بینندگان