کد خبر: ۲۵۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

وضعیت هتل‌های عراق برای زائران بهتر از سال گذشته خواهد بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش تعداد زائران برای عتبات نوروزی، گفت: وضعیت هتل‌های برای زائران به مراتب نسبت به سال قبل بهتر خواهد بود.

به گزارش تسنیم سعید اوحدی با بیان این مطلب اظهار داشت: با تمهیداتی که اندیشیده شده وضعیت هتل‌ها و خدمات به زائران اعتبات از این پس بهتر از ایام گذشته خواهد بود و این مهم در سفر اخیر مسئولان حج و زیارت و بعثه نیز مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: مردم نیز تا جایی که می‌توانند برای سفر به عتبات در تمامی ایام از کاروان‌های مجاز اقدام کنند تا دچار مشکل در ارائه خدمات و یا سایر دغدغه‌ها در این سفر نشوند.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به تعداد درخواست برای افزایش سفر عتبات نورزوی گفت: امسال برنامه بسیار مناسبی برای سفر عتبات نوروزی خواهیم داشت و شاهد رشد صد در صدی اعزام زائران به عتبات عالیات در نوروز امسال خواهیم بود.

اوحدی همچنین از افزایش تعداد سفرهای هوایی به عتبات در ایام نوروز امسال خبر داد و افزود: برای ایام نوروز 120 هزار نفر به ترتیب اولویت‌بندی عازم عتبات خواهند شد و شاهد رشد تعداد سفر از طریق هوایی هستیم؛ امنیت، سلامت و رضایت مسافران خواسته ما خواهد بود.

وی همچنین درباره افزایش قیمت‌ها برای عتبات نورزوی نیز گفت: سعی شده با توجه به مدیریت قیمت‌ها شاهد افزایش قیمت محسوسی نباشیم اما افزایش جزئی قیمت در این سفر انجام می‌شود که البته این موضوع خارج از اختیار ما است.

عتبات نوروزی امسال از تاریخ 21 اسفند تا 15 فرودین 95 انجام می‌گیرد و در این دوره از سفرها که از طریق ثبت‌نام در سایت انجام گرفته نزدیک به 120 هزار نفر عزم عتبات عالیات می‌شوند؛ در این دوره از اعزام زائران به عتبات بسته سفر به سامرا نیز گنجانده شده و متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل از آن نیز بهره بگیرند.
نظرات بینندگان