کد خبر: ۲۵۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۰۹ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

حمله مخالفان برنامه سخنرانی نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا را به هم زد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کمپین دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه یک برنامه انتخاباتی او در دانشگاه ایلینویز شهر شیکاگو را به دلیل هجوم کم سابقه مخالفان او و بیم درگیری بین هواداران و مخالفانش، لغو کرد.

به گزارش سی ان ان این نخستین بار از زمان آغاز رقابتهای درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که هجوم مخالفان باعث می شود برنامه یک نامزد انتخاباتی لغو شود.

بعد از ظهر جمعه در حالی که کمپین ترامپ در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه در شیکاگو و چند ایالت دیگر (در روز سه شنبه همین هفته) برنامه ای در دانشگاه ایلینویز شیکاگو ترتیب داده بود و قرار بود ترامپ در بین هوادارانش در دانشگاه ایلینویز سخنرانی کند، هجوم هزاران نفر از مخالفان این نامزد انتخاباتی به داخل سالن محل برگزاری مراسم و محوطه اطراف دانشگاه و بیم گسترش درگیری بین مخالفان و هواداران این نامزد جنجالی، باعث لغو برنامه از سوی کمپین ترامپ شد.

مخالفان ترامپ به اظهارات و سیاست های جنجالی او درباره مسایل مهاجرتی و نژادی اعتراض دارند. بسیاری از هواداران سنتی حزب جمهوریخواه نیز به دلیل نگرانی از احتمال نامزدی نهایی ترامپ از این حزب تلاش دارند جلوی پیشروی او را بگیرند.

کمپین ترامپ پس از هجوم مخالفان به برنامه انتخاباتی او اعلام کرد این برنامه سخنرانی لغو شده است. ترامپ نیز در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی اعلام کرد به دلیل اینکه نمی خواهد در برنامه های انتخاباتی او به کسی صدمه برسد، او تصمیم به لغو برنامه گرفته است.

پلیس شیکاگو چند نفر را در این برنامه دستگیر کرده است.

نظرات بینندگان