arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۸ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

آیت الله هاشمی رفسنجانی: وحدت شیعه و سنی در شرایط حساس کنونی منطقه یک ضرورت حیاتی است

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر ضرورت حیاتی وحدت شیعه و سنی به ویژه در شرایط حساس کنونی منطقه و جهان تاکید کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز اخیراً تأکید کرده اند، نباید اختلافات جزیی بین این دو سبب بروز اختلافات اساسی و دشمنی شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز -شنبه-در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) که با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف مردم برگزار شد،با تسلیت شهادت بانوی دو عالم، این مطلب را بیان کرد.

*کاری کنیم روابط مسلمانان با یکدیگر روز به روز مستحکم تر شود
وی با بیان اینکه جنگ بین شیعه و سنی، آرزوی دشمنان اسلام است، گفت: نباید با تقویت نقاط اختلاف شیعه و سنی، به درگیری و دعوای آنها دامن بزنیم، بلکه باید با رفتار سنجیده و عقلانی، کاری کنیم تا روابط مسلمانان با یکدیگر روز به روز مستحکم تر شود.
هاشمی رفسنجانی، با تاکید بر اینکه تقویت روابط بین شیعه و سنی، رابطه تنگاتنگی با اقتدار و قدرت مسلمانان در جهان دارد، گفت: اگر شیعه و سنی بتواند به یک انسجام و همدلی برسد، بسیاری از مسایل و مشکلاتشان حل و تبدیل به یک قدرت فوق العاده و تأثیرگذار در صحنه بین المللی خواهند شد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مظلومیت اهل بیت (ع) و شیعه در طول تاریخ، گفت:ما هنوز هم مظلومیت را برای شیعه و دوستان حضرت زهرا(س) می بینیم.
وی اظهار داشت: حضرت زهرا(س) به یک روایت 18 سال و به روایتی دیگر 25 سال عمر کرده اند که در هر صورت بسیار کوتاه بوده است و جوان از دنیا رفته اند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) از دوران کودکی ضمن پرستاری از پدر، التیام بخش زخم ها و آلام درونی ایشان بودند، گفت: خداوند مقامی شامخ به حضرت زهرا(س) داده بودند و پیامبر اکرم(ص) که گل سرسبد بشریت هستند، احترام فوق العاده ای برای دختر خود قائل بودند، به طوری که دستان مبارک ایشان را می بوسیدند. 
هاشمی رفسنجانی، به آثار علمی و به خصوص کتاب حضرت زهرا(س) اشاره و تصریح کرد: متأسفانه کتاب ایشان که مملو از اسرار تاریخ، آینده اسلام و مسلمانان است، موجود نمی باشد.
وی به خطبه تاریخی و اثرگذار حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: خطبه ایشان مهم ترین سند تاریخی است که به گذشته اعراب و جاهلیت و مسایل مهم دیگر می پردازد و خیلی از دوستان اهل بیت(ع) این خطبه را از بر می کردند.
هاشمی رفسنجانی، با ابراز تأسف از نامعلوم بودن مزار حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: محل دفن حضرت علی(ع) بعد از قرن ها پیدا شد، اما در مورد محل قبر ایشان هنوز تردید وجود دارد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رستگاری، درباره شخصیت بی نظیر حضرت فاطمه زهرا(س) در تاریخ اسلام به عنوان یاور همراه پیامبر اسلام(ص) و حضرت علی(ع) در دوران غربت سخنانی ایراد کرد.
همچنین علی انسانی شاعر و مدّاح و ذاکر اهل بیت(ع) برای مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) نوحه خوانی و مرثیه سرایی کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان