کد خبر: ۲۶۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۳ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۵

انتقاد نمایندگان از سانسور متن یک بیانیه مجلس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 نایب رئیس مجلس بیانیه 205 نفر از وکلای ملت در دفاع از سیاست‌های موشکی ایران را تنها در صحن علنی اعلام وصول کرد و در مقابل انتقاد نمایندگان به سانسور متن بیانیه و عدم قرائت آن از تریبون پارلمان، زنگ پایانی صحن را به صدا درآورد.


به گزارش انتخاب،  محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان اعلام کرد بیانیه‌ای تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد که 205 نفر از وکلای ملت آن را امضا کرده‌اند.

وی افزود: نمایندگان در این بیانیه از سیاست‌های موشکی کشور و فعالیت‌های سپاه در توسعه توان دفاعی و رزمایش‌های موشکی و نیروهای هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع کردند که اعلام وصول می‌شود و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

 بعد از این سخنان باهنر، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده تهران در مجلس و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس از باهنر خواستند که بخشی از بیانیه از تریبون پارلمان قرائت شود، اما وی به این خواسته نمایندگان توجهی نکرد.

حسینیان سپس خطاب به باهنر گفت: چرا متن بیانیه را سانسور می‌کنید، متن بیانیه را قرائت کنید!

ولی باهنر باز هم به این سخنان وی توجهی نکرد و با اعلام اینکه جلسه بعدی مجلس یکشنبه هفته آینده 22 فروردین تشکیل می‌شود، زنگ پایانی صحن علنی را به صدا درآورد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بی‌شک، استراتژی نظامی جمهوری اسلامی سیاست بازدارندگی است. این استراتژی منطبق بر نصح صریح قرآن کریم است: وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّکُمْ

در جهانی که قدرت‌های استکباری و رژیم‌های وابسته به آن هر سال بر بودجه نظامی خود می‌افزایند (بودجه نظامی آمریکا چندین برابر کل بودجه یک سال ایران است) و به فکر تولید هواپیماهای جنگی جدید، زیردریایی‌های، ناوهای غول پیکر هواپیما بر، موشک‌های فوق مدرن و .. هستند و پیوسته در حال توطئه و تضعیف نظام جمهوری اسلامی و ضربه به منافع ملت ایران بوده و خاورمیانه را میدانی برای قتل عام مردم رها شده از ستم جباران قرار داده‌اند.

در نظام حاکم در جهانی که تنها سلاح حرف اول را می‌زند و حقوق بشر ابزاری برای سلاح داران علیه انسان‌های آزاد شده و رژیم‌های غیر وابسته است، نیز واقعیت‌هایی که پیرامون ما می‌گذرد از جمله اتحاد آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی و مرتجعین منطقه علیه کشورهای محور مقاومت چون سوریه، تجهیز آدم خواران وابسته به غرب و وهابیت مانند داعش به سلاح‌های پیشرفته همه دلایل متقن و منطقی است بر مجهز شدن ملت ایران به سلاح‌های استراتژیک و متعارف است.

هیچ انسان شرافتمند و وطن دوست خردمندی در چنین شرایط محیطی و زمانی حاضر نیست بر خلاف سیاست بازدارندگی الهام گرفته از قرآن کریم سخنی بگوید یا موضعی خصمانه بگیرد.

این نیز یکی از طنزهای تاریخ است که آمریکا از یک طرف پیوسته ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کند و از سوی دیگر از ایران می‌خواهند که از سیاست توسعه دفاعی و موشکی خود دست بکشد.

راستی این چه منطقی است که رژیم‌های سرکوب گری مانند رژیم کودک کش و خونریزی چون رژیم صهیونیستی و رژیم سربوک گری و نسل کشی چون رژیم نامشروع سعودی را برای کشتن نسل‌های به انواع سلاح‌های پیشرفته تجهیز می‌کند ولی از ایران می‌خواهد خود را خلع سلاح کند.

آیا زیر سوال بردن سیاست توسعه موشکی در چنین زمانی از سوی بعضی در داخل کشور هم سخنی با اوباما و رژیم‌های جهان خوار غرب نیست؟ آیا این مواضع شک برانگیز همراهی با رژیم غاصب اسرائیل نیست؟

اتخاذ چنین مواضعی در جهت تضعیف ملت ایران در برابر دشمنانش جز ناآگاهی یا خیانت امر دیگری نخواهد بود.

ما نمایندگان امضا کننده ضمن حمایت از منافع ملت ایران در توسعه توان دفاعی و رزمایش‌های موشکی نیروهای هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هرگونه اقدام در جهت تضعیف امنیت ملی ایران را محکوم‌ می‌ کنیم.
منبع: فارس
نظرات بینندگان