arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۱۳۱۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۹ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۵

پرسپولیسِ صدرنشین به استقبال دربی رفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس در ادامه دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر فوتبال از ساعت 17:15 امروز (شنبه) در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی صفر - صفر خاتمه یافت.

به گزارش انتخاب، با اینکه در نیمه اول این دیدار، بازی زیبا و جذابی از دو تیم شاهد بودیم، در نیمه دوم، این دیدار به خاطر احتیاط بیش از اندازه مربیان، بازی آرامش بیشتری داشت و تصاحب توپ برای تیم‌ها اولویت داشت. خستگی بابت سفر ملی‌پوشان در ساق پای بازیکنان پرسپولیس مشخص بود و البته تراکتورسازی نیز به اندازه کافی در پیاده‌سازی تاکتیک‌های تهاجمی خوب و موثر عمل نکرد. با این نتیجه پرسپولیس با 10 امتیاز و صدرنشینی به استقبال دربی روز جمعه (26 شهریور) برابر استقلال رفت و تراکتورسازی نیز چشم به بازی‌های آینده خود دارد. 

ترکیب تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، خالد شفیعی، هادی محمدی، مهدی کیانی، محمد نوری(54-سینا عشوری)، کرار جاسم، سروش رفیعی، محمد ابراهیمی(46-فرزاد حاتمی) و لوسیانو ادینیو.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، فرهاد ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان (1+90- ولادیمیر پریمیوف)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، علی علیپور(68-احمد نوراللهی) و مهدی طارمی(86- پلی‌یایسنکی)

قضاوت این دیدار بر عهده اشکان خورشیدی است که سعید علی‌نژادیان و حسین ظهیری نیز او را در امر قضاوت کمک می‌کنند.

نیمه اول

دقیقه 2: سروش رفیعی در محوطه جریمه با یک کنترل توپ مطمئن، دو بازیکن پرسپولیس را از پیش رو برداشت و با اینکه فضای شوتزنی داشت، اما با یک پاس اشتباه، فرصت گلزنی را از تیمش گرفت.

دقیقه 5: اشتباه هادی محمدی باعث شد مهدی طارمی از راه رسیده و در حالی که صاحب توپ بود، دروازه‌بان تراکتور را دریبل کرد، اما تعلل او در زدن ضربه آخر باعث از دست رفتن موقعیت شد.

دقیقه 9: ارسال مسلمان روی دروازه تراکتورسازی با پرواز همزمان طارمی و اخباری همراه بود. اخباری توپ را به‌صورت نامطمئن مهار کرد که در ادامه طارمی قصد ضربه زدن به توپ را داشت، اما به‌خاطر برخورد به دست دروازه‌بان تراکتورسازی، داور اعلام خطا کرد.

دقیقه 13: توپ بی‌هدف ارسالی پشت مدافعان پرسپولیس در سمت چپ محوطه جریمه به محمد ابراهیمی رسید که ضربه محکم و مستقیم این بازیکن، به تیر افقی دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

دقیقه 26: محمد نوری به‌خاطر خطا روی فرشاد احمدزاده از داور کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 27: نفوذ فرشاد احمدزاده از سمت چپ، خط دفاع تراکتورسازی را به‌هم ریخت، اما پاس او در نهایت به محمدرضا اخباری رسید.

دقیقه 31: ارسال پشت دفاع برای استفاده امید عالیشاه مهیا شده بود که اخباری از محوطه جریمه خارج شد و توپ را به اوت فرستاد.

دقیقه 34: ارسال از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس در تیر دوم با ضربه سر خالد شفیعی یک موقعیت خطرناک به سود تراکتور ساخت که بیرانوند روی خط دروازه و با یک شیرجه سریع، این خطر را خنثی کرد.

دقیقه 35: هادی محمدی به‌خاطر خطای بی‌مورد روی علیرضا بیرانوند دومین بازیکن تراکتورسازی بود که از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 41: ضربه و بغل پای‌ فرشاد احمدزاده از سمت راست محوطه جریمه به سمت دروازه تراکتورسازی شلیک شد که محمدرضا اخباری این توپ را مهار کرد.

دقیقه 42: بار دیگر توپ در داخل محوطه جریمه به فرشاد احمدزاده رسید که این بار ضربه نسبتاً آرام این بازیکن از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 1+45: ضربه کاشته در فاصله نزدیک 30 متر از دروازه پرسپولیس مهیا شده بود که سروش رفیعی این ضربه را با شوت مستقیم به اوت فرستاد.

نیمه دوم

دقیقه 54: در کنج محوطه جریمه توپ به امید عالیشاه رسید که ضربه این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد و وارد دروازه تراکتورسازی نشد.

دقیقه 55: ارسال ضربه کاشته از سمت راست روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر هادی محمدی همراه شد که توپ با فاصله‌ای بسیار کم به اوت رفت.

دقیقه 59: ضربه ایستگاهی از فاصله حدود 30 متری از دروازه پرسپولیس توسط جاسم کرار نواخته شد که با فاصله‌ای نسبتاً زیاد به اوت رفت.

دقیقه 70: ارسال کوتاه سروش رفیعی از سمت چپ در دهانه دروازه به فرزاد حاتمی رسید. این بازیکن خود را به سمت توپ پرتاب کرد اما ضربه این بازیکن با برخورد به سینه علیرضا بیرانوند از محوطه جریمه دور شد.

دقیقه 78: فرزاد حاتمی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با پای چپ ضربه‌ای به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپ در آغوش بیرانوند آرام گرفت.

دقیقه 81: تکل بلند سینا عشوری روی پای امید عالیشاه باعث شد داور کارت زرد خود را به این بازیکن نیز نشان دهد.

دقیقه 84: کمال کامیابی‌نیا هافبک سرخپوشان به خاطر خطا روی سینا عشوری، از داور کارت زرد دریافت کرد.

در نهایت این بازی بدون گل خاتمه یافت.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان