arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۱۷۸۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۳ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۵

بلژیک 30 نظامی دیگر به عراق می‌فرستد/ تاکید سیسی بر حمایت از بغداد در جنگ با تروریسم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر دفاع بلژیک اعلام کرد که 30 نظامی دیگر را برای کمک به عملیات آزادسازی شهر موصل به عراق اعزام خواهد کرد. رئیس جمهور مصر نیز در تماس با همتای عراقی‌اش بر حمایت قاهره از مبارزه با تروریسم در عراق تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع بلژیک در گفتگو با رادیو وی.آر.تی این کشور اعلام کرد: وزارت دفاع حدود 30 نظامی را تا پیش از پایان سال جاری میلادی برای حمایت از نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی موصل و کمک به آنها، به عراق ارسال خواهد کرد.

وی افزود: مسئولیت سربازان بلژیکی در عراق تنها به حمایت از نیروهای عراقی محدود خواهد بود.

بلژیک هم‌اکنون بیش از 100 سرباز، مربی و مشاور نظامی در عراق دارد و 6 جنگنده نیز برای بمباران داعش در عراق و سوریه به خاورمیانه اعزام کرده است.

همچنین عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در تماسی تلفنی با فواد معصوم، همتای عراقی خود دوباره بر حمایت کامل قاهره از بغداد در نبرد با تروریسم و آمادگی این کشور برای همکاری در زمینه مبارزه با گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

سیسی با تاکید بر آمادگی مصر برای همکاری با قاهره در زمینه‌های "نظامی، اقتصادی، فرهنگی و آکادمیک" از تمایل خود برای تقویت روابط با بغداد سخن گفت.

معصوم نیز تمایل خود را برای ارتقای سطح این همکاری‌ها به نحوی که در راستای منافع مردم هر دو کشور و پیشرفت و ثبات آن دو در منطقه باشد، ابراز داشت.
نظرات بینندگان