arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۳۱۹۳
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۲ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۵

انصاری: اقداماتمان درباره اوضاع سوریه را با دولت دمشق هماهنگ می کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون عربی وآفریقایی وزارت امورخارجه گفت:ما معتقدیم هرگونه عملیات یک جانبه بدون هماهنگی با دولت سوریه حتی اگر در کوتاه مدت نتیجه مثبتی داشته باشد در بلند مدت نتیجه عکس در پی خواهد داشت.

به گزارش انتخاب، حسین جابری انصاری روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی دردمشق سوریه اظهارداشت:هرگونه عملیات در سرزمین سوریه بدون هماهنگی با حکومت سوریه غیر قابل قبول است و نتایج وخیمی در پی خواهد داشت

وی تصریح کرد: نمی توان از آتش بس سخن گفت و از طرف دیگر از تروریسم حمایت کرد، آنچه در دیرالزور اتفاق افتاد، سوال جدی درباره اهداف و سیاست های آمریکا ایجاد کرد.
وی افزود: این نتیجه یک اتفاق نیست بلکه نشانه بازی با ورقه تروریسم است. برخی از بازیگران مخالف هرگونه آتش بسی هستند زیرا سیاست آنها مبتنی بر تداوم بحران در سوریه است.
وی خاطرنشان شد: حفظ وحدت سوریه پیش از هر بازیگری بر عهده سوری هاست، تا زمانی که اراده کافی از سوی اجزای ملت سوریه وجود داشته باشد تمامیت ارضی این کشور را هیچ عاملی تهدید نمی کند.
معاون وزارت امور خارجه ایران گفت: امیدواریم ملت و دولت و گروه های سیاسی و اجتماعی سوریه با اتخاذ سیاست های درست زمینه پایان دادن به بحران این کشور را فراهم سازند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان