arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۸۹۰۴
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

عکس/مشاور ترامپ بر صفحه اول نشریه القاعده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نشریه "المسری" وابسته به القاعده در جدیدترین شماره‌ خود برای تبلیغ ایدئولوژی‌اش درمورد جنگ غربی‌ها و مسیحیان با اسلام به حرف‌های استیو بانون،‌ مشاور ارشد ترامپ رجوع کرده و تصویر او را روی جلد صفحه اول این نشریه چاپ کرده است.
 
به گزارش انتخاب، در جدیدترین شماره نشریه "المسری" تصویر بزرگی از استیو بانون در بالای صفحه اول این نشریه چاپ شده است.
 
مطالب این شماره از نشریه "المسری" بر دیدگاه‌های بانون درباره اسلام تمرکز کرده و آورده که او معتقد است نمی‌توان با ابزارهای صلح‌آمیز نیروهای "اسلامی" را متوقف کرد.
 
این نشریه به گفت‌وگوی بانون با یک خبرنگار دانمارکی در مه ۲۰۱۶ ارجاع داده و تاکید کرده بانون معتقد است نبرد موجود حقیقتا "میان مسیحیت و اسلام است نه میان اسلام و غرب."
 
این نشریه متذکر شده که بانون در عین حال اعتمادش را به اروپای سکولار از دست داده و مدعی است "مهاجران مسلمان عامل کمرنگ شدن ارزش‌های سنتی مسیحی هستند."
 
بانون مثل دیگر مشاوران سابق و فعلی ترامپ به شکلی علنی درباره این باورها صحبت کرده است.
 
او در سال ۲۰۱۴ در یک سخنرانی از طریق اسکایپ گفت: من معتقدم ما اکنون در مراحل اولیه یک جنگ جهانی با "فاشیسم اسلامی" هستیم.
 
بانون در عین حال در یک موقعیت دیگر گفته بود: "غرب مسیحی - یهودی" در حال جنگ با "ایدئولوژی توسعه طلب اسلامی" است.
 
بانون در یک مصاحبه رادیویی در سال ۲۰۱۵ خواهان توقف کامل ورود مهاجران مسلمان به آمریکا شد.
 
بانون همچنین در نوامبر ۲۰۱۵ از جنبش در حال شکل گیری در بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت کرده بود.
 
الیزابت کندال، محقق دانشگاه آکسفورد به پایگاه کوارتز گفت: برجسته شدن استیو بانون در این نشریه القاعده مساله‌ای جالب توجه است.
 
او اظهار داشت: این حقیقت که نشریه المسری تصویر بانون را در صفحه اولش برجسته می‌کند نشان می‌دهد که این نشریه حرف‌های مقام‌های آمریکایی را دنبال می‌کند و به این ترتیب می‌خواهد حمایت‌ها از خود را بیشتر کند. آنها کاملا به دنبال محق نشان دادن خود در تبلیغشان درباره جنگ غرب با اسلام هستند. این نشان می‌دهد که القاعده چقدر تلاش می‌کند روی سیاست‌های دولت ترامپ به نفع خود سرمایه گذاری کند.
 
عکس/مشاور ترامپ بر صفحه اول نشریه القاعده 
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان