arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۹۹۶۴
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۳ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

فرمان ترامپ دانشجویان دکتری ایران را شامل می شود؛ اما رهبران داعش را نه!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی نوشت که با فرمان مهاجرتی ترامپ، راه ورود به آمریکا برای سران گروه های تروریستی باز است، اما دانشجویان دکتری ایران حق ورود ندارند!
 
به گزارش انتخاب، روزنامه هافینگتون‌پست سه‌شنبه در انتقاد از فرمان ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: با این فرمان اکنون رهبران گروه‌های تروریستی القاعده، طالبان و داعش می‌توانند وارد خاک آمریکا شوند اما دانشجویان دکتری ایران نه.
 
هافینگتون‌پست در تحلیلی روز سه‌شنبه در انتقاد از فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته با این فرمان اکنون رهبران گروه‌های تروریستی القاعده، طالبان و داعش می‌توانند وارد خاک آمریکا شوند اما دانشجویان دکتری ایران نه.
 
این روزنامه می‌نویسد: «با این فرمان مهاجرتی، اسامه بن‌لادن، بنیانگذار القاعده، ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش، هیبت‌الله آخوندزاده، سرکرده طالبان و ایمن الظواهری، سرکرده القاعده همگی می‌توانند از سفارتخانه‌های آمریکا درخواست روادید بدهند اما کودکان پناه‌جوی سوریه، دانشجویان دکتری تخصصی ایران، امدادگران سومالی و سودانی همگی از درخواست روادید آمریکا منع می‌شوند.»
 
پیش از این «جان کلی»، وزیر امنیت داخلی آمریکا در گزارشی قبل از معرفی فرمان مهاجرتی ترامپ تصریح کرده بود که ارتباطی به تبعیت افراد و احتمال اقدام آنها برای اعمال تروریستی وجود ندارد.
 
هافینگتون‌پست این موضوع که ترامپ بدون توجه به این گزارش اتباع ایران، سوریه، سومالی، سودان، یمن و لیبی را از ورود به خاک آمریکا منع کرد، «مضحک» خوانده است.
 
روزنامه آمریکایی در ادامه نوشته است: «پناه‌جویان تا کنون چند حمله تروریستی انجام داده‌اند؟ از زمان معرفی قانون پناه‌جویان در سال 1980، هیچ.»
 
مطابق این گزارش، اندیشکده کیتون در سپتامبر 2016 با ارائه آمارهایی نوشته است: «از میان 3252493 پناهنده‌ای که از سال 1975 تا پایان سال 2015 به عنوان پناه‌جو وارد آمریکا شده‌اند، تنها 20 نفر تروریست بوده‌اند که برابر با 0.00062 درصد از تعداد کل پناه‌جویان وارد شده است. به عبارت دیگر به ازای هر 162625 نفری که تروریست نیستند، یک نفر تروریست از آب درآمده‌اند. از میان این 20 نفر، تنها سه نفر موفق به انجام حمله تروریستی شده‌اند که در مجموع سه نفر را کشته‌اند.»
 
به نوشته هافینگتون‌پست، سه تروریستی که این عملیات را انجام داده‌اند نیز اهل کوبا بوده‌اند.
 
روزنامه آمریکایی تأکید کرده که حتی یک آمریکایی با حمله تروریستی اتباع شش کشور هدف در فرمان مهاجرتی ترامپ کشته نشده است.
منبع:العالم
نظرات بینندگان