arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۶۵۹۱
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۶

نرگس آبیار: زنان ایران از برخی کشورهای غربی آزادی بیشتری دارند

نرگس آبیار کارگردان فیلم سینمایی نفس که برنده دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک در جشنواره بین المللی 'لیستاپاد' بلاروس شد، مهمان سفارت ایران در بلاروس و با حضور جمعی از ایرانیان مقیم پاسخگوی رسانه های بلاروسی بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نرگس آبیار کارگردان فیلم سینمایی نفس که برنده دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک در جشنواره بین المللی 'لیستاپاد' بلاروس شد، مهمان سفارت ایران در بلاروس و با حضور جمعی از ایرانیان مقیم پاسخگوی رسانه های بلاروسی بود.

به گزارش ایرنا، خانم آبیار به همراه خانم 'آنجیلیکا کراشوسکایا' رئیس جشنواره 'لیستاپاد' و 'ایگور سوکمانف' رئیس بخش کودک و نوجوان این جشنواره، به دعوت سفارت ایران در مراسم بزرگداشت این کارگردان ایرانی در بلاروس در گفت وگو با برخی از رسانه‌های بلاروسی درباره فیلم نفس از مسائل فرهنگی ایران نیز سخن گفت.

آبیار در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی STV گفت که خوشحال است که در این جشنواره به بازی 'ساره نورموسوی' هنرپیشه نوجوان فیلم نفس توجه شده و او در این جشنواره موفق به کسب جایزه شد.

وی با یادآوری موقعیت بسیار مهم جشنواره لیستاپاد افزود: فیلم یکی از مهمترین ابزار نزدیکی افکار و تفاهم بین المللی است.

این کارگردان ایرانی با بیان اینکه دو کشور ایران و بلاروس ظرفیت های فراوانی برای استفاده از این امکان فرهنگی را دارند.گفت ایران و بلاروس میتوانند در پروژه های ساخت فیلم مشترک نیز با هم همکاری کنند .

کارگردان ایرانی همچنین خبر داد که برای سال آینده جشنواره لیستاپاد بلاروس به عنوان هیات ژوری ( هیات داوران) دعوت شده اند.

آبیار در پاسخ به سوال شبکه تلویزیونی ONT درباره وضعیت زن ایرانی در فعالیتهای فرهنگی یاد آور شد که در حوزه کشورهای خلیج فارس، ایران از بیشترین ازادیهای فرهنگی برای فعالیت اجتماعی و فرهنگی زنان برخوردار است و حتی بسیار بیش از برخی از کشورهای غربی برای اینگونه فعالیت ها فراغ بال و آزادی عمل دارد.

در این مراسم ساکمانف رئیس بخش کودک و نوجوان جشنواره 'لیستاپاد'نیز به برخی زمینه های فرهنگی بخصوص توسعه همکاری های ایران و بلاروس در جشنواره های فیلم در دو کشور تاکید کرد.

بیست و چهارمین جشنواره فیلم «مینسک، لیستاپاد» از تاریخ 12 آبان آغاز شده و تا 19 آبان ماه ادامه دارد

«نفس» در بخش مسابقه فیلم های کودک و نوجوان این جشنواره که با شعار«حقیقت، عشق و زیبایی» در حال برگزاری است، عنوان بهترین کارگردان را دریافت کرد و ساره نورموسوی بازیگر خردسال فیلم «نفس» نیز بهترین بازیگر کودک جشنواره فیلم بلاروس شد.

نظرات بینندگان