arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۴ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

برنامه فیسبوک برای جبران ریزش کاربران جوان / نرم‌افزار ویژه برای زیر 13 ساله‌ها

فیسبوک نسخه جدید پیام رسان کودکان را برای اندرویدی ها منتشر کرد. نسخه ای که به طور عمده برای کودکان زیر 13 سال طراحی شده است .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیسبوک نسخه جدید پیام رسان کودکان را برای اندرویدی ها منتشر کرد . نسخه ای که به طور عمده برای کودکان زیر 13 سال طراحی شده است .

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از فیوچریسم ، در ماه دسامبر 2017 فیس بوک،  مسنجر کودکان را راه اندازی کرد. برنامه ای  که یک رسانه  اجتماعی است که کودکان زیر 13 سال را هدف قرار داده است.

هنگامی که مارک زوکربرگ در سال 2004 فیس بوک را راه اندازی کرد، مخاطبان هدف این پلتفرم شبکه اجتماعی محدود بودند: نخست ؛ دانشجویان دانشگاه هاروارد (که تعدادشان به سرعت گسترش یافت) ،سپس دانش آموزان دبیرستانی  و تا سال 2006 نیز  هر فردی که بیش از 13 سال سن داشت و می توانست برای دریافت یک حساب کاربری ثبت نام کند.

این روزها  فیس بوک بیش از 2 میلیارد نفر کاربر دارد، اما در حالیکه تعداد کاربران نسل های قدیمی تر، در حال رشد است، نوجوانان و افراد 20 ساله عضو فیسبوک کم شده اند . برهمین اساس فیسبوک با رونمایی از مسنجر کودکان تلاش کرد تا مخاطبان هدف خود را افزایش دهد .

در 4 دسامبر سال 2017، فیس بوک یک نسخه نمایشی و اولیه  از مسنجر کودکان به عنوان  یک چت تصویری رایگان و برنامه پیامرسانی برای کودکان زیر 13 سال طراحی کرد. کودکان و نوجوانان در این برنامه نمی توانند هر فرد غریبه ای را به لیست تماس خود اضافه کنند ، مگر با  اجازه والدینشان. به گفته فیسبوک همه محتواهای این برنامه مناسب کودکان است و نصب آگهی نیز رایگان خواهد بود .

فیس بوک مدعی است برای طراحی این مسنجر ،  با تعداد زیادی از متخصصان در زمینه رشد کودک، ایمنی آنلاین و موارد امنیتی در طول 18 ماه مشاوره کرده تا اطمینان حاصل کند ، این برنامه هر دو وجه  سرگرم کننده و ایمن را شامل می شود .

با این وجود در 30 ژانویه 2018، کمپین مبارزه  برای رهایی کودک از تجارت  (CCFC)  نامه ای به مدیران فیسبوک ارسال کردند که حاوی نگرانی از رشد این نوع پیام رسان های مخرب و لطمه به روحیه کودکان بود .

به گفته جاش گلین، مدیر اجرایی CCFC؛ بچه های کوچک برای حضور در رسانه های اجتماعی آماده نیستند. تحقیقات گسترده ای نشان می دهد که استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی برای نوجوانان مضر است، و کودکان  حتی قادر به مقابله با چالش های بین فردی و اعتیاد های اینترنتی نیستند .

با همه این ها فیسبوک نسخه اندرویدی برنامه کودکان را نیز منتشر کرده و در تلاش است تا تعداد کاربرانش را روز به روز افزایش دهد .

نظرات بینندگان