کد خبر: ۴۰۳۱۷۰
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۳ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷

دیوان عالی روسیه حکم به فیلتر تلگرام داد

دادگاه تاگانسکی شهر مسکو با پذیرش شکایت سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه، حکم به فیلتر تلگرام داد. پیشتر سازمان نظارت بر رسانه های روسیه اعلام کرده بود بلافاصله پس از صدور رای دادگاه، این پیام رسان را فیلتر خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادگاه روسیه مجوز فیلترینگ تلگرام را صادر کرد

دادگاه تاگانسکی شهر مسکو با پذیرش شکایت سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه، حکم به فیلتر تلگرام داد.

به گزارش ایرنا، پیش از صدور رای دادگاه، وکلای تلگرام به رسانه ها گفتند که از دادگاه درخواست کرده اند که رسیدگی به شکایت سازمان نظارت بر رسانه های روسیه برای فیلتر این شبکه اجتماعی را به تعویق بیندازد.

پیشتر سازمان نظارت بر رسانه های روسیه اعلام کرده بود بلافاصله پس از صدور رای دادگاه، این پیام رسان را فیلتر خواهد کرد.

سازمان نظارت بر رسانه های روسیه هفته گذشته شکایت نامه ای را علیه تلگرام به دادگاه تاگانسکی ارائه کرد تا به او مجوز فیلتر کردن این شبکه اجتماعی را بدهد.

در شکایت نامه سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه به نقل از سازمان امنیت روسیه (اف.اس.ب) گفته شده است که تلگرام به وظیفه خود به عنوان منتشر کننده اطلاعات عمل نکرده است.

ماجرای فیلتر کردن تلگرام از آنجا شروع شد که این پیام رسان دست رد به درخواست سازمان امنیت روسیه زد؛ این سازمان با استناد به اینکه تروریست ها از تلگرام استفاده می کنند خواسته بود این پیام رسان امکان رمزخوانی پیام های شخصی مخاطبان را فراهم کند.

نظرات بینندگان