کد خبر: ۴۰۳۷۴۷
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۷

مدیر اجرایی پیشین اپل :باید فکری به حال اعتیاد دیجیتال کرد/ارائه رژیم به کاربران پر مصرف مجازی

تونی فادل مدیر اجرایی سابق اپل و موسس نست لبز در جریان یک همایش علمی گفت: اپل باید کاربران را کمک کند تا موفق به محدود کردن مصرف رسانه های دیجیتال شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تونی فادل مدیر اجرایی سابق اپل و موسس نست لبز در جریان یک همایش علمی گفت: اپل باید کاربران را کمک کند تا موفق به محدود کردن مصرف رسانه های دیجیتال شوند.


به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت بیش از 15 سال پیش، تونی فادل نقش مهمی در توسعه آیپاد داشت و قبل از خروج از شرکت در سال 2008، یکی از مدیران ارشد اپل شد. اکنون وی می گوید اپل باید به کاربران خود کمک کند تا کمتر از محصولات این شرکت استفاده کنند.


وی در این خصوص گفت : "هیچ توافقی در مورد استفاده از ابزار سالم وجود ندارد"، وی با اشاره به تاثیر تحولات آیفون در طول زمان و چگونگی مصرف ابزارهای دیجیتال گفت :"ما نیاز به اطلاعات بیشتری داریم تا بتوانیم توصیه های مفیدی را برای کاربران ارائه کنیم. "


فادل استفاده از ابزارهای دیجیتال را با خوردن خوراکی ها مقایسه کرد و گفت :"ما از دانشمندان و متخصصان تغذیه در مورد میزان مصرف پروتئین و کربوهیدرات می پرسیم و در مورد رژیم غذایی خود مشاوره می گیریم . اما وقتی که صحبت از تغذیه دیجیتال می شود نمی دانیم صحبت بر سر چه نوع محصولات مفید و غیر مفیدی است و چگونه می توانیم مصرف برخی تکنولوژی های مضر را بگیریم.


فادل استدلال کرد با توجه به نقش مهم اپل در فضای دیجیتال این شرکت می تواند نقشی موثر در این موضوع ایفا کند و کمک کند تا کاربران به "مقیاس هایی" برای اندازه گیری وزن "دیجیتال " خود پی ببرند.


اپل پاسخی خاص به فادل نداده است. اما یکی از سخنگوهای اپل اعلام کرده :
"اپل همیشه برای بچه ها برنامه ای ویپزه داشته تا محصولات قدرتمندی را خلق کند که الهام بخش، سرگرمی دهند و آموزشی داشته باشد . وسایلی که در غیاب والدین نیز مفید باشند. کودکان باشند. ما صنعت را با ارائه کنترل های بصری به والدین در سیستم عامل درستی هدایت می کنیم.البته ما دائما به دنبال راه هایی برای ایجاد تجربیات مفید هستیم. ما ویژگی های جدید و پیشرفت هایی را که برای آینده طراحی شده اند،با قابلیت ها و ابزار هایی قوی تر تجهیز می کنیم."

نظرات بینندگان