arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۴۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۷

ربات آیفون در یک ساعت 200 گوشی را بازیافت می کند/تخفیف و کارت هدیه برای تحویل دهندگان آیفون های قدیمی

ربات جدید شرکت اپل موسوم به «Dasiy» قاد  است در عرض چند دقیقه آیفون های قدیمی را از هم باز کرده و وارد چرخه بازیافت کند. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ربات جدید شرکت اپل موسوم به «Dasiy» قاد  است در عرض چند دقیقه آیفون های قدیمی را از هم باز کرده و وارد چرخه بازیافت کند. 

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از دیجیتال ترندز، تنها کافیست یک آیفون قدیمی  را به دیزی تحویل دهیدو در عرض چند دقیقه قطعات سالم و جدا شده آن را تحویل بگیرید. برای این کار تنها کافیست گوشی خود را به دیزی تحویل داده و بگویید "سلام دیزی، نمی دانم چگونه قطعات گوشی ام را جدا کنم. کمکم می کنی؟" 

اپل دیزی را پیش از این نیز در رویداد جهانی حفاظیت از تغییرات اقلیمی رونمایی کرده بود و هدف از تولید این محصول را حمایت از محیط زیست اعلام کرد.  این دستگاه نسخه پیشرفته ای از «Liam» است، یک ربات که دو سال پیش توسط شرکت فناوری اپل  ارائه شده بود تا همین کار را انجام دهد.
دیزی بخشی از تلاش های اپل برای ایجاد یک سیاره سالم از طریق نوآوری است و  نشان از حرکت  شرکت به سوی تحقق هدف خود برای تولید محصولات  از مواد قابل بازیافت یا تجدید پذیر دارد.

گوشی های هوشمند دارای مقدار زیادی از مواد با ارزش  شامل طلا، مس، پلاتین، لیتیوم، آلومینیوم و فولاد است که می تواند بازیافت و مجددا استفاده شود برای ایجاد دستگاه های الکترونیکی جدید به کار رود. دیزی می تواند به  طور معملو  200 گوشی در هر ساعت، را تجزیه و مرتب سازی کند بدون آن که در مواد به کار رفته در گوشی خللی ایجاد کند.

ربات دیزی  با اسکن کردن گوشی شروع به کار می کند تا ساخت و مدل گوشی را حدس بزند، سپس  به طور دقیق می داند که  طرح اجزای داخل آن چیست و در نتیجه به سرعت وارد عمل می شود.

برای انگیزه دادن به مشتریان برای بازیافت گوشی های قدیمی ، شرکت اپل  وعده داده است که برای هر آیفون که در فروشگاه های اپل به فروش می رسد و یا  از طریق apple.com سفارش داده می شود تا 30 آوریل توسط موسسه حمایت از محیط زیست تخفیف قائل می شود. درواقع افرادی که دستگاه های قدیمی خود را تحویل دهند و گوشی نو سفارش دهند کارت هدیه و تخفیف می گیرند.

لیزا جکسون، سرپرست محیط زیست، سیاست و ابتکارات اجتماعی اپل می گوید : تلاش های سبز شرکت در حال انجام است. ما باید به مشتریان خود اعلام کنیم که وقتش است زمین را به رسمیت بشناسند.

 

 

نظرات بینندگان