کد خبر: ۴۲۲۵۲
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۱ - ۰۲ آبان ۱۳۹۰

شناسايي محل اختفاي سيف‌الاسلام قذافي در جنوب بني‌وليد

با وجود اينكه انقلابيون اعلام كردند كه محل تقريبي اختفاي سيف‌الاسلام را پيدا كرده‌اند، طرفداران قذافي با وي به جاي پدرش بيعت كردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با وجود اينكه انقلابيون اعلام كردند كه محل تقريبي اختفاي سيف‌الاسلام را پيدا كرده‌اند، طرفداران قذافي با وي به جاي پدرش بيعت كردند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، "عبدالمجيد مليقطة"، يكي از فرماندهان محلي انقلابيون اعلام كرد كه نيروهاي تحت فرمانش توانستند منطقه‌اي كه گمان مي‌رود سيف‌الاسلام قذافي، فرزند معمر قذافي، رهبر پيشين ليبي در ‌آن مخفي شده باشد را در جنوب بني‌وليد محاصره كردند و شواهدي به دست آوردند كه وي دست‌كم چند روز پيش در آنجا بوده است.

وي اعلام كرد كه سيف‌الاسلام به احتمال زياد از سرت گريخته و به اين منطقه در جنوب بني‌وليد كه در 150 كيلومتري شهر طرابلس قرار دارد، پناه برده و انقلابيون توانسته‌اند چندين دفتر وي را كه در روزهاي اخير از آن استفاده مي‌كرده، پيدا كنند و مدارك موجود در اين دفاتر را به دست آورند.

وي گفت: به احتمال زياد سيف‌الاسلام در منطقه "وادي زمزم" يا "وادي المندوب" در جنوب شهر بني‌وليد است.

اين فرمانده نظامي انقلابيون همچنين عنوان داشت: عبدالله السنوسي، رئيس دستگاه اطلاعاتي نظام قذافي كه هم‌اكنون در نيجر به سر مي‌برد، به صورت مداوم با سيف‌الاسلام ارتباط دارد و در صدد است كه زمينه گريختن وي را به نيجر فراهم كند، اما انقلابيون با محاصره منطقه يقينا از اين كار جلوگيري خواهند كرد.

از سوي ديگر، منابع ديگري از انقلابيون اعلام كردند كه احمد ابراهيم از مسئولان ارشد نظام قذافي و وزير آموزش عالي نظام قذافي را بازداشت كردند.

اين وزير اقدامات زيادي در زمان تصدي پست وزارت آموزش عالي ليبي انجام داده است كه يكي از آنها توقف تدريس زبان انگليسي در تمام سطوح آموزشي ليبي بود.

از سوي ديگر، منابعي از افراد وابسته به معمر قذافي اعلام كردند كه جوانان قبيله القذاذفة، قبيله معمر قذافي و نيز قبايل "الورفله" و "المقارحه" دو قبيله بزرگ ليبي با سيف‌الاسلام قذافي به جاي پدرش بيعت كردند و وي را به عنوان رهبر جديد ليبي و فرمانده نيروهاي وابسته به قذافي براي آزادي ليبي برگزيدند.

در همين حال انقلابيون اعلام كردند كه يك مخزن بنزين كه در آن بيش از سه تن بنزين ذخيره شده بود را در يكي از مخفيگاه‌هاي قذافي در نزديكي شهر سرت پيدا كرده‌اند كه نياز يك هفته شهر مصراته را تامين مي‌كند.

يكي از انقلابيون عنوان داشت كه اين مخزن سوخت با وجود اينكه بارها از سوي پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) و انقلابيون مورد حمله قرار گرفته اما آسيب چنداني نديده و بنزين موجود در آن مي‌تواند يك‌ هفته نياز خودروهاي شهر مصراته را تامين كند.
نظرات بینندگان