کد خبر: ۴۲۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۰۷ آبان ۱۳۹۰

بارش 57 ميلي متري در استان تهران/ بارش برف بي سابقه در مهاباد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 بارش های استان تهران در شش روز نخست آبان ماه امسال در مقایسه با دوره مشابه پارسال 49.3 میلی متر افزایش یافته و در 11 ایستگاه باران سنجی استان به بیش از 57 میلی متر رسیده است.

به گزارش انتخاب ، بارش های استان تهران از ابتدای مهر ( آغاز سال آبی ) تاکنون نیز 58.5 میلی متر ثبت شده است.

بارش های استان تهران در دوره مشابه سال گذشته و نیز دوره بلندمدت به ترتیب 7.5 و 7.6 میلی متر گزارش شده بود.

حجم ریزش های جوی حاصل از بارش این میزان باران در استان تهران از ابتدای آبان تاکنون به یک میلیارد و 117 میلیون مترمکعب رسیده است.

این میزان در زمان مشابه سال گذشته 147.2 میلیون مترمکعب بود.

گزارش منابع آبی در استان تهران همچنین نشان می دهد: آب ورودی به مخازن چهار سد این استان از ابتدای سال آبی جاری با 32 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 59.27 میلیون مترمکعب است.

از آب موجود در مخازن سدهای استان تهران، از ابتدای مهر تاکنون 73.14 میلیون مترمکعب برای آب شرب و 52.6 میلیون مترمکعب برای آب کشاورزی تامین شده است.

آب سدهای استان تهران 542 میلیون مترمکعب گزارش شده است.

بارش برف بي سابقه در مهاباد

بارش برف در مهاباد در 35 سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش انتخاب ، رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت : پیش بینی شده بود در روز جمعه بارشها در ارتفاعات ،بصورت برف باشد ولی شدت این سامانه به حدی بود که داخل شهر و روستاهای تابعه شهرستان مهاباد را سفید پوش کرد . بروز این پدیده در اوایل آبان طی 35 سال گذشته در مهاباد سابقه نداشته است .

خوشخو افزود : بارندگی ، امروز به اوج خود می رسد و از فردا با ضعیف شدن این سامانه بارش زا از شدت بارندگی ها کاسته خواهد شد و تا روز سه شنبه هفته جاری ، بارشها به صورت متناوب ادامه می یابد.

وی ارتفاع برف دیشب را در ایستگاه هواشناسی 5 سانتیمتر اعلام کرد و گفت از آغاز سال جاری در مهاباد 35 میلیمتر باران باریده که در مقایسه با پارسال 6 برابر افزایش یافته است .
نظرات بینندگان