arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۲۲ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۷

احمد خاتمی: هدف نهایی دشمنان براندازی نظام است/ تبعیت از رهبری عامل موفقت جامعه است

خاتمی بابیان اینکه می‌توانیم ادعا کنیم که بدنه روحانیت جز اقشار محروم جامعه است افزود: از دیگر برنامه‌های دشمن تخریب رهبری است و اینکه چرا رهبری در شرایط کنونی کاری نمی‌کند. عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری تبعیت از رهبری را عامل موفقیت جامعه در طول 40 سال گذشته دانست و گفت: چند سال است که رهبری از اقتصاد مقاومتی حرف می‌زنند، موضوعی که تا مدت‌ها افراد متوجه اهمیت آن نمی‌شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

احمد خاتمی: هدف نهایی دشمنان براندازی نظام است/ تبعیت از رهبری عامل موفقت جامعه استسید احمد خاتمی عصر امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ اظهار داشت: رسالت ما روحانیون طبق سوره احزاب چند مورد است که ازجمله آن‌ها می‌توان به تقویت بنیه اعتقادی، اخلاقی و سیاسی مردم اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه در دهه اول محرم دهه ابلاغ رسالات الهی است افزود: امروز نسل چهارم وارد عرصه جامعه شده است و اموری مذهبی که روزی برای ما بدیهی به شمار می‌آمد، برای نسل‌های بعد از انقلاب آن هم در این دنیای شبهه افکنی، وضعیت متفاوتی دارد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه محرم بهترین برای بیان این‌گونه مسائل است ابراز کرد: رسالت دیگر ما روحانیون در جامعه تقویت بنیه اخلاقی مردم است آن هم در شرایطی که میدانیم اخلاق جامعه ما در تراز انقلاب اسلامی نیست.

وی با قدردانی از اقدامات قوه قضائیه در برخورد با تخلفات اقتصادی ابراز کرد: امیدواریم اقدامات این نهاد تا سالم‌سازی جامعه ادامه یابد.

پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه از دیگر برنامه‌های دشمنان است

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری پرهیز از عوامل تفرقه، هتاکی، فحاشی، غیبت، تهمت، شایعه‌پراکنی و غیره را از دیگر مواردی دانست که باید توسط مبلغان موردتوجه قرار گیرد افزود: از علما این انتظار می‌رود که این‌گونه مسائل را برای مردم تبیین کنند.

وی اظهار داشت: تقویت بنیه سیاسی کشور از دیگر رسالات مبلغان دینی است در این عرصه نیز ابتدا باید بصیرت پیداکرده و سپس بصیرت افزایی کنیم و بدانیم که انقلاب مدیون عالمان دین و تداوم آن نیز مدیون تبیین مبلغان است.

خاتمی با اعلام اینکه سخنان امروز مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان مصداق بصیرت است که مبلغان می‌توانند برای بصیرت افزایی از آن استفاده کنند ابراز کرد: باید بدانید هدف نهایی دشمنان براندازی نظام است.

وی با تأکید بر اینکه نسبت دادن ساخت بمب اتم، حمایت از تروریسم و یا عدم رعایت حقوق بشر از سوی استکبار یک طنز چهل‌ساله است عنوان کرد: ما به دنبال بمب اتم نیستیم نمی‌توانیم هم باشیم چراکه پیامبر اکرم(ص) استفاده از چنین سلاحی را حرام کردند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان اینکه در بخش نقض حقوق بشر نیز، رفتار پلیس سفیدپوست آمریکا با یک شهروند سیاه‌پوست بیانگر واقعیت این جامعه است اظهار داشت: در عرصه حمایت از تروریسم و ماجرای سوریه ما دیدیم که استکبار تروریسم صادر می‌کند و ائتلاف آن‌ها نیز تقویت‌کننده داعش بود.

وی با تأکید بر اینکه استکبار از حاکمیت اسلام در منطقه ناراحت است به همین دلیل طرح براندازی نظام اسلامی را دنبال می‌کند مطرح کرد: اولین ابزار براندازی دشمنان در این عرصه، جنگ اقتصادی است که با تمام قوا آن را انجام می‌دهند.

انکار مشکلات راهکاری ناشیانه است که سبب از دست دادن مردم می‌شود

خاتمی با بیان اینکه به فرموده رهبری ریشه بسیاری از مشکلات داخل کشور است هرچند نمی‌توان نقش تحریم‌ها را نادیده گرفت ابراز کرد: پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه از دیگر اقدامات دشمنان است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه امروز رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای خبرگان رهبری فرمودند خوش‌بین باشید، گفت: امینت موجود در کشور بسیار مهم است آن هم در شرایطی که گروه‌های مختلف برای انجام برخی اقدامات وارد کشور شده اما توسط دستگاه اطلاعاتی کشور متلاشی می‌شوند.

وی با اشاره به آزادی بیان موجود در کشور و با تأکید بر اینکه اگر این اظهارنظرها تشکیلاتی و باهدف براندازی باشد جرم تلقی می‌شود، اظهار داشت: اما امروز روزنامه‌ها را که باز می‌کنیم می‌بینیم افراد هرچه می‌خواهند می‌نویسند و کسی نیز با آن‌ها برخورد نمی‌کند چراکه در این نظام اظهارنظر جرم نیست.

تبعیت از رهبری عامل موفقت جامعه در 40 سال گذشته بوده است

خاتمی بابیان اینکه می‌توانیم ادعا کنیم که بدنه روحانیت جز اقشار محروم جامعه است افزود: از دیگر برنامه‌های دشمن تخریب رهبری است و اینکه چرا رهبری در شرایط کنونی کاری نمی‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری تبعیت از رهبری را عامل موفقیت جامعه در طول 40 سال گذشته دانست و گفت: چند سال است که رهبری از اقتصاد مقاومتی حرف می‌زنند، موضوعی که تا مدت‌ها افراد متوجه اهمیت آن نمی‌شدند.

وی با اشاره به عدم اقدام درست برای تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه و عدم رعایت برخی موارد اعلام‌شده از سوی رهبر انقلاب در برجام ابراز کرد: موفقیت‌های این کشور از رهگذر اطاعت از ولی‌فقیه به‌دست‌آمده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه امروز رهبری بر وحدت و انسجام جامعه تأکید ویژه داشتند اظهار داشت: کشمکش حیثیت‌بر است بنابراین ضمن اینکه متدینین باید باهم باشند، نباید در بوق بی‌اعتمادی به مسئولان نظام نیز دمید.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان