کد خبر: ۴۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۶ - ۰۸ آبان ۱۳۹۰

صد و شصت و هشت نماينده ارجاع گزارش کميسيون اصل نود را به قوه قضاييه خواستار شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به رغم مخالفت تعدادی از نمایندگان برای رأی‌گیری درباره گزارش کمیسیون اصل 90 درخصوص تخلف بزرگ بانکی، 168 نماینده با رأی مثبت خود، ارجاع این گزارش را به قوه قضاییه تأیید کردند.

به گزارش خبرنگار ما؛ در پایان قرائت گزارش کمیسیون اصل نودم درباره تخلف بزرگ بانکی، محمدرضا باهنر گفت: یازده نفر از نمایندگان نیز طی نامه‌ای بررسی این تخلف را از هیئت رئیسه درخواست کرده‌اند که ما این موضوع را به کمیسیون اصل نودم اعلام کردیم و همین گزارش قرائت شده مبنای پاسخ آن یازده نفر است.

وی افزود: این افراد با استناد به ماده 233 از هیئت رئیسه خواسته‌اند که به این موضوع رسیدگی شود.

پس از این صحبت باهنر تعداد زیادی از نمایندگان با صدای بلند اعلام کردند که رأی‌گیری کنید و از سوی دیگر برخی از نمایندگان ازجمله جمشید انصاری نماینده زنجان، مهدی کوچک‌زاده نماینده تهران، سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین و مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان با اشاره به اینکه ماده 233 اصراری بر رأی‌گیری برای گزارش کمیسیون اصل نودم برای ارجاع به قوه قضاییه ندارد خواستار جلوگیری از رأی‌گیری شدند. انصاری گفت: طبق آیین نامه نیازی به رأی‌گیری برای گزارش کمیسیون اصل نودم وجود ندارد و این گزارش بر اساس ماده 233 باید به کمیسیون مربوط ارجاع شود. باهنر پس از صحبت های کوچک زاده که رأی‌گیری در باره این موضوع را مشروط به درخواست 11 نفر دانست، این موضوع را به رای گذاشت و از 220 نماینده حاضر 168 نفر به ارجاع گزارش به قوه قضاییه رای مثبت دادند. در جریان این رأی‌گیری 13 نفر مخالفت کردند و رای 27 نفر هم ممتنع بود و 12 نفر نیز در رأی‌گیری شرکت نکردند
نظرات بینندگان