کد خبر: ۴۳۱۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۱ - ۱۰ آبان ۱۳۹۰

وزیر اقتصاد: عذرخواهي من از سوي مردم پذيرفته شده / والله که ازاين اين جرم اطلاع نداشتم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شمس​الدین حسینی سوگند خورد که در جریان تخلف اقتصادی اخیر نبوده است.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرآنلاين، وزير اقتصاد در دفاع از خودش در جلسه استيضاح مجلس، سخنانش را با ابراز ارادت به امام و رهبري و جايگاه ولايت فقيه آغاز کرد و گفت: تلاش مي کنم جز بر صدق وصداقت و عدالت سخني به زبان نياورم و اميدوارم که مجلس نيز در اين مسير راي دهد.
وي با بيان اينکه بييش از سه سال است که مجلس به او راي اعتماد داده است از اين اعتماد به يک روستا زاده تشکر کرد و افزود: همواره کوشيده​ام با همکاري و مشورت همکارانم دست به اقداماتي چاره ساز در کشور بزنم. قانون هدفمند کردن يارانه​ها، لايحه اصلاح امورگمرکي و لوايح ديگر از جمله تلاش​هاي بنيادين من در اين زمينه است که همچنان ادامه دارد.

گزيده سخنان وي را در ادامه بخوانيد:

· طي سال​هاي گذشته با بحران​هايي نظير رکود اقتصادي در جهان مواجه بوديم که خوشبختانه به خوبي مديريت شد.

· به ايراني بودنم و اينکه در نظامي پاک خدمت مي کنم مي بالم. نظامي که فاسد و مفسد را در هر موقعيتي به محاکمه مي​کشد و تا تعيين حکم قضا صبورانه و صميمانه صبر مي​کند. نظامي که به فرموده امام راحل، مجلس در راس امور است و پويا است و نگاه نمي کند که دو سال پيش به وزيري اعتماد کرده و امروز در استيضاحش تعارف ندارد.

· آقاي رئيس جمهور ديروز به من گفت که با نهايت تواضع و خضوع در موضع پاسخگويي و روشنگري قرار بگيريد و اين حق را به يک عاملي براي آرامش مردم تبديل کن. امروز رسالت من گفتار صادقانه و پذيرفتن مسئوليت​هاست. شما هم حکم به عدالت بدهيد که براي من از عسل شيرين تر خواهد بود.

· نمايندگاني که به اين جمع بندي رسيدند که استيضاح صورت بگيرد، قصدشان کمک به مردم است و هرگز به خودم اجازه نمي​دهم که آن را يک کار سياسي بدانم که اگر هم باشد براي خدمت به مردم است.

· مفسده اخير اقدام تلخي بوده است. اين سوء استفاده بزرگ آميزه​اي از تخلف و تقلب در سيستم بانکي بود که به دليل ناکارآمدي سيستم​هاي نظارتي، پنهان کاري کرده و حجم وسيعي از اين سيستم متقلبانه در اختيار اين گروه خاص قرار گرفت که به توزيع ناعادلانه درآمد انجاميد. اما آيا نظام اين را پذيرفت و سکوت کرد؟

· مگر نه اينکه سران سه قوه و در راس آن رهبري، بي توجه به اينکه دستاني در سطوح بالا آغشته به اين تخلف باشد، دستور برخورد و پيگيري دادند.

· من اگر تا کنون استعفا نداده​ام به دليل اين است که اين تخلف در دوره مسئوليت من رخ داده و بايد الان مسئوليتش را بپذيرم.

· ۲۶ سال پيش با يک ساک برزنتي به تهران آمدم و اگر الان حتي بدون آن ساک بايد به شهرستانم برگردم، بايد نماز شکر بخوانم و به درگاه خدا تضرع کنم که عذرخواهي من از سوي مردم پذيرفته شده است.

· از شما و مردم پوزش مي​خواهم. من جز در برابر خدا و خلق خدا، مانعي نمي​بينم و اگر چنين نکردم، ترسم از ريا و فرار از مسئوليت بود. از استيضاح کنندگان متشکرم که فرصتي براي روشنگري ايجاد کردند. چون استعفاي خاموشچنين منزلتي نداشت.

· در کشور قحط الرجال نيست و اگر تصميم شما بر عزل من باشد، حاضرم در خدمت وزير بعدي باشم.

· والله که ازاين اين جرم اطلاع نداشتم. اما از شما مي خواهم که صبوري کنيد. من مسئول هستم اما مجرم يا آگاه به جرم نيستم. مگر مي​شود که من بدانم فردي تابعيت دوگانه داشته و او را منصوب کرده باشم؟ من استعلام کردم و به حال او و تخصص فردي او نگاه کردم و منصوبش کردم.

· الحمدلله وزير دادگستري هستند. من کجا وساطت کردم که خاوري آزاد شود و به خارج از کشور برود؟ من اصلا آن زمان در تهران نبودم. اين حرف هاي غير صحيح را ملاک قضاوت خود قرار ندهيد.

· من را امروز به خاطر حکم انتصاب جهرمي، مورد سوال قرار مي​دهيد ولي اصلا من او را منصوب نکرده​ام!
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
مسعود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۰
0
1
آقاي حسيني از خود تعريف مي كنيد اما آمار گردشگري ما چقدر است؟ رشد اقتصادي ما چقدر است با وجود دارا بودن بالاترين درآمد تاريخ نفتي ايران؟! تورم به مرحله كمرشكني رسيده است و فرياد مرداني كه بايد بار سنگين اقتصادي خانواده را به دوش مي كشند بلند است به آسمان .. از هر قشري كارمند و كارگر و معلم و نانوا و.. سوال مي كني ناراضي است.. ركورد بالاترين چكهاي برگشتي سال 89 به نظر شما كه وزير اقتصاد اين كشور هستيد به چه معناست؟! ركود تورمي و افت رتبه كسب و كار ايران و رشد بيكاري را اداره خوب مي دانيد؟.. يارانه توليد و صنعت و دارو و درمان و دامداران و... را هم كه نپرداخته ايد هدفمندي يارانه ها دارد به نقض غرض تبديل مي شود و توليد و بنگاههاي توليدي ورشكسته شده يا تعديل نيرو انجام داده اند يا به شدت بر قيمتهايشان افزوده اند.. هر كس هر چقدر بخواهد قيمتها را بالا برده است.. يك رقم هزينه پست فقط 2.5 برابر شده است... شما از كدام مديريت خوب سخن مي گوييد؟ بزرگترين تخلفات تاريخ مالي ايران هم كه در دوره شما اتفاق افتاده است چه اتفاق ديگري بايد بيفتد تا شما مديران مادرزاد استعفا كنيد؟
نظرات بینندگان