arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۳ - ۲۱ مهر ۱۳۹۷

داماد ترامپ با سرمایه 300 میلیون دلاری به فرار مالیاتی متهم شد

روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گزارش داد که «جرد کوشنر» داماد رئیس جمهوری آمریکا در سال‌های گذشته با استفاده از گریزگاه‌‌های قانونی، از پرداخت بخش عمده‌ای از مالیات خود سر باز زده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این رسانه نوشت: سرمایه کوشنر بیش از 300 میلیون دلار برآورد شده، اما وی برای سالیان متمادی تقریبا هیچ مالیاتی پرداخت نکرده است.


به عنوان نمونه، وی سال 2015 نزدیک به یک میلیون و 700 هزار دلار در آمد داشته، اما پس از ارائه گزارشی مبنی بر تحمل ضرر 8 میلیون و 300 هزار دلاری به موجب کاهش قیمت املاک، از پرداخت مالیات معاف شده است.


تایمز البته تاکید می‌کند که سندی مبنی بر تخطی کوشنر از قانون در اختیار ندارد.


این روزنامه پیش از این هم گزارش‌هایی درخصوص فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ و اطرافیان وی منتشر کرده بود.


رئیس جمهوری آمریکا تاکنون برخلاف سنت پیشینیان خود، از انتشار عمومی اظهارنامه مالیاتی‌اش خودداری کرده و این موضوع انتقادهای بسیاری را در پی داشته است.


برمبنای گزارش‌هایی که پیشتر منتشر شده بود، احتمال دارد ترامپ به موجب تحمل ضرری 916 میلیون دلاری در سال 1995، نزدیک به دو دهه هیچ مالیاتی پرداخت نکرده باشد.


وی در جریان رقابت‌های انتخاباتی، بارها به آشنایی با گریزگاه‌های مالیاتی افتخار کرده و آن را نشان از هوش تجاری خود دانسته بود.


اکنون یکی از وعده‌های نمایندگان حزب دمکرات در صورت پیروزی در انتخابات آتی کنگره، ملزم کردن ترامپ به انتشار اظهارنامه مالیاتی است.


این انتخابات ششم نوامبر (15 آبان) برگزار خواهد شد و در آن تمامی کرسی‌های مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی‌های سنا به رای گذاشته خواهد شد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان