arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۰۸ دی ۱۳۹۷

خانه تکانی 2019 فیسبوک از اتاق مدیرعامل شروع می شود؟ / جایگاه مارک زاکربرگ به خطر افتاد

برخی از گمانه زنی ها حکایت از آن دارند که احتمالا شاهد تغییراتی در تیم مدیریت فیسبوک خواهیم بود. این تغییرات با هدف از بین بردن جایگاه دوگانه مارک زاکربرگ مدیرعامل فعلی فیسبوک خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

برخی از گمانه زنی ها حکایت از آن دارند که احتمالا شاهد تغییراتی در تیم مدیریت فیسبوک خواهیم بود. این تغییرات با هدف از بین بردن جایگاه دوگانه مارک زاکربرگ مدیرعامل فعلی فیسبوک خواهد بود.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، موضوع جایگزینی مارک زاکربرگ فیسبوک با یک مدیر مستقل و خارج از شرکت از مدتها پیش و به طور دقیق تر، پس از ماجرای کمبریج آنالیتیکا، به موضوعی داغ بین اعضای هیئت مدیره فیسبوک تبدیل شده بود. اکنون این گمانه زنی ها به زمزمه هایی جدی تر تبدیل شده و حتی نام یک کاندیدا نیز مطرح می شود.

کنت چنالت؛ چهره سرشناس دنیای فناوری که سابقه مدیر عاملی شرکت آمریکایی اکسپرس، عضویت در هیئت مدیره IBM و Procter & Gamble، را نیز در کارنامه خود دارد، از کاندیداهایی است که به نظر می رسد شانسی پررنگ برای تسخیر میز و صندلی زاکربرگ دارد.

نکته جالب این است که منابع نزدیک به فیسبوک ابتدا این نظر را رد کردند، اما بعدها گفتند که شاید از تجربه چنالت بیش از گذشته در تیم خود استفاده کنند. این امر در میان فشارهای شدید سهامداران فیسبوک پررنگ شده است که معتقدند زاکربرگ نباید در نقش دوگانه مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت فعالیت کند.

بنابراین حدس زده می شود که زاکربرگ در سمت مدیرعاملی ابقا شود اما نقش وی در هیئت مدیره کمرنگ تر از گذشته باشد و همانطور که اشاره شد، چنالت جایگزین او شود. نگاهی به سوابق شکست مارک زاکربرگ در رهبری فیسبوک نشان دهنده این است که چرا برخی از سرمایه گذاران فیسبوک نگران هستند که او را در نقش فعلی حفظ کنند.

اکنون باید دید گمانه زنی های مذکور در سال جدید میلادی به چه سمت و سویی خواهد رفت و ایا جایگاه زاکربرگ و برخی مدیران ارشدش مثل شریل سندبرگ تا چه حد متزلزل می شود.

نظرات بینندگان