arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۷

دستگیری هکر 18 ساله با 200 شاکی

فرمانده نیروی انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری هکری 18 ساله در ساوجبلاغ خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سردار عباسعلی محمدیان اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر برداشت مبلغ سه میلیون تومان ازحساب یک شهروند ساوجبلاغی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. با پیگیری‌های پلیس و کسب دستور قضایی حساب‌های اشخاصی که وجه شاکی به حساب آنها واریز شده بود، مسدود شد.

وی افزود: در تحقیقات بیشتر مشخص شد که شخصی ناشناس در قالب آگهی فروش«ایکس‌باکس» در یک برنامه با شیوه‌های خاص حساب‌های متقاضیان را هک می‌کرد.

محمدیان خاطرنشان کرد: با بررسی اطلاعاتی پلیس فتا محل اقامت این فرد در تهران شناسایی شد، وی ابتدا منکر داشتن سیم‌کارت و هرگونه برداشت وجه از متقاضیان شد. سرانجام این فرد اعتراف کرد که دوستانش خریدها را انجام داده و وی فقط مسئولیت تحویل به مشتریان درخیابان را برعهده داشته است.

وی گفت: با حکم نیابت قضایی منزل این فرد مورد بازرسی قرارگرفت که تعداد قابل توجهی تجهیزات رایانه‌ای، مخابراتی، تلفن همراه و وسایل دیگر کشف شد. در بررسی اولیه ازسیستم رایانه‌ای متهم چندین برنامه هک کشف شد. این فرد در نهایت به هک کردن حساب‌های مشتریان و ساخت یک درگاه جعلی برای فریب طعمه‌ها و دسترسی به حساب‌های دیگر اعتراف کرد.

رئیس پلیس البرز گفت: پرونده این هکر تاکنون 200 شاکی از استان های تهران و البرز داشته که بیش از 400 میلیون تومان ازحساب آنها برداشت شده است. متهم دستگیر شده در اختیارمراجع قضایی قرار گرفت.

 ایسنا

نظرات بینندگان