کد خبر: ۴۴۹۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۷ - ۲۹ آبان ۱۳۹۰

احمدی نژاد: برخي مسابقات علمي طرح فريبند/ كاري كنيم كه همه به رياضي علاقمند شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رييس‌جمهور تصريح كرد: پشتوانه فرهنگ و پيام ما براي دنيا، پيشرفت‌هاي علمي كشور است.

به گزارش ايسنا دكتر محمود احمدي‌نژاد در آيين تجليل از مدال‌آوران مسابقات جهاني خانه رياضي تهران كه در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد، با ابراز خرسندي از حضور در اين جمع و تقدير و تشكر از اين مدال‌آوران خطاب به آنها، گفت: دروازه‌اي كه حقيقت انسان را شكوفا مي‌كند و راه كمال را در برابر انسان قرار مي‌دهد علم است و بدون علم هيچ حركت سازنده‌اي در زندگي انسان رخ نمي‌دهد.

وي با بيان اين‌كه علوم داراي طبقه‌بندي هستند و تاثير علوم در زندگي انسان يكسان نيست، ادامه داد: يكي از پايه‌هاي حركت علمي انسان رياضي است و شايد به يك تعبير بتوان گفت رياضيات علم انديشيدن است و انسان بدون انديشه نيز چيزي نيست. رياضيات يعني جهت دادن به فكر و هدفمند كردن فكر و شكوفا شدن قدرت خلاقيت و نوآوري در انسان.

رييس‌جمهور در ادامه با بيان اين‌كه در طول تاريخ هر كس در هر رشته‌ علمي رفته، ولي رياضي نيز مي‌دانسته، در اين رشته قوي بوده و موفق‌تر عمل كرده است، گفت: رياضيات پايه انديشيدن را تشكيل مي‌دهد و شكوفا مي‌كند و انسان نيز يعني انديشيدن.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اين‌كه بايد به رياضيات بيش از گذشته اهميت دهيم، افزود: البته اين سخن بدين معنا نيست كه به ساير علوم توجه نشود، رياضيات علمي است كه همه بايد بدانند، هر كسي در اين كشور به دنيا مي‌آيد بايد با علم رياضي آشنا باشد و آن را بداند مثل اين‌كه وقتي مي‌گوييم اگر افراد يك جامعه ورزش كنند، آن جامعه سالم‌تر مي‌شود، در مورد رياضي نيز مي‌توان گفت وقتي در جامعه اي همه به علم رياضي آشنا باشند و آن را بدانند آن جامعه متعالي تر و انسان هاي قوي‌تري خواهد داشت؛ چرا كه رياضي انسان را قدرتمند مي‌كند و راه براي استفاده بهتر از ساير علوم را باز مي كند.

وي همچنين با اشاره به اين‌كه حركت خانه رياضي از مناطق جنوب تهران آغاز شده است، گفت: اميدواريم كه اين حركت در همه كشور همه‌گير شود و از همه كساني كه اين خانه را ايجاد كرده‌اند و در اين راستا حركت كرده‌اند، تشكر و قدرداني مي‌كنم و اميدواريم كه شاهد ايجاد اين خانه در تمام ايران باشيم.

رييس‌جمهور در ادامه خطاب به وزير آموزش و پرورش كه در اين جلسه حضور داشت، گفت: از آموزش و پرورش مي‌خواهيم كه از ايجاد خانه رياضي در سراسر كشور پشتيباني و آن‌را گسترش دهد، البته به نحوي كه خود دانش‌آموزان مديريت كنند و شما پشتيبان باشيد و كاري كنيم كه همه به رياضي علاقمند شوند.

احمدي‌نژاد همچنين از معاون علمي خود كه در اين جلسه حضور داشت، خواست تا خواسته‌هايي كه در اين جلسه مطرح شد را مورد توجه قرار دهد.

وي افزود: بچه‌هايي كه طلا و نقره و برنز در مسابقات جهاني گرفته‌اند، را تحت پوشش بنياد نخبگان قرار دهيد ، انگيزه‌هاي آنها را براي پيشرفت بيشتر تقويت كنيد، ما بايد به جايي برسيم كه شماها مغزهاي اصلي رياضي در دنيا شويد و اين شدني است .

رييس‌جمهور همچنين از سلطان‌خواه خواست كه هدايايي را به اعضاي انجمن خانه رياضي اهدا كند.

احمدي‌نژاد در ادامه خطاب به اين مدال‌آوران و دانش‌آموزان كه در مسابقات جهاني مدال كسب كرده‌اند، گفت: شما ديديد كه مي‌شود و ما بايد خودمان را باور كنيم و به گونه‌اي عمل كنيم كه در مسابقات جهان كشورها وقتي مي‌خواهند بگويند سطح مسابقات بالا بود، دليل اين حرف‌شان حضور ايران در اين مسابقات باشد و بگويند ايران در اين مسابقات شركت كرده بود و در واقع ايران را معيار ارزيابي قرار دهند و در واقع ما بايد به نحوي حركت كنيم كه ايران معيار ارزيابي مجامع علمي دنيا شود.

احمدي‌نژاد گفت:‌ همه هدف ما اين نباشد كه در مسابقات جهاني برويم و شركت كنيم، اين يك شاخه كار است، البته برخي از آنها نيز طرح فريب است كه نخبگان را شناسايي كنند و ما بايد به سمتي برويم كه به كمك خانه رياضي، ايران شود مبداء اين مسابقات جهاني كه در آن نگاه استعماري حاكم نباشد نگاه علمي حاكم باشد .

رييس‌جمهور خاطرنشان كرد: بسياري از دانشمندان رياضي در زمان گذشته متعلق به ايران بودند و اين استعداد در بين جوانان ما وجود دارد كه اين دانشمندان را پشت سر بگذارند و از آنها جلوتر حركت كنند و ما بايد به اين سمت حركت كنيم.

وي خطاب به وزير آموزش و پرورش گفت: شما بايد به نحوي برنامه‌ريزي كنيد كه همه با رياضي آشنا شوند و از آن استفاده كنند و بايد رياضي يكي از شيرين‌ترين درس‌ها باشد و در قالب جاذبه‌ها و بازي‌ها آن را ارائه دهيم و با كمك خود بچه‌ها، اساتيد و معلم‌ها كتاب‌هاي متعددي را براي سنين مختلف جهت آموزش رياضي به زبان ساده تهيه و تدوين كنيم؛ چرا كه مهم‌ترين منطق هستي منطق اعداد و رياضي است.

وي با بيان اين‌كه مغزها را بايد از كودكي با آموزش رياضي تربيت و تقويت كنيم، گفت: همانطور كه اشاره كردم اين كار را مي‌توان در قالب بازي و جاذبه هاي ديگري كه در دل آن رياضي باشد، انجام دهيم.

احمدي‌نژاد همچنين از وزير آموزش و پرورش خواست تا خانه رياضي را از نظر مالي پشتيباني كند.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: امروز جايگاه ايران در جهان ممتاز است، خيلي ممتازتر از آنچه در ذهن ماست، امروز غرب حرف انساني براي دنيا ندارد و منطق او زور و نظامي‌گري است، حرف از حقوق بشر مي‌زند، ولي دروغ مي‌گويد و همه دنيا مي‌دانند كه دروغ مي‌گويد و حرفي براي گفتن ندارد و ملتي كه با اتكا به فرهنگ و قدرت تمدن‌سازش و با اتكا به مكتب الهي و انسان ساز حرفي براي گفتن دارد، ملت ايران است و پشتوانه فرهنگ و پيام ما براي دنيا پيشرفت‌هاي علمي و پيشرفت هايي است كه در كشور صورت مي گيرد.

احمدي‌نژاد گفت: خيلي جاها با استدلال نمي‌شود، حقانيت خود را اثبات كرد و اين حقانيت را بايد با عمل اثبات كرد مثلا اينكه نشان دهيم ما با اتكا به انديشه‌مان توانسته‌ايم به قله‌هاي رفيع برسيم.

رييس‌جمهور در ادامه با بيان اين‌كه پيام ما براي جهان پيام عدالت ،‌دوستي است گفت: پشتوانه اين پيام بايد پيشرفت ايران باشد ولازمه پيشرفت كار علمي است و رياضيات نيز پايه كار علمي است.

احمدي‌نژاد در پايان خطاب به اين دانش‌آموزان گفت: انشاءالله اخبار ديگر موفقيت‌هاي شما را باز هم خواهيم شنيد.

در اين مراسم به اين دانش‌آموزان لپ‌تاب‌هايي به عنوان هديه از سوي رييس‌جمهور اهدا شد و در پايان اين دانش‌آموزان با رييس‌جمهور عكس يادگاري گرفتند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
سام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
2
امیدوارم بعدش نحوه محاسبات ریاضیشون مثل شما نشه. که پس انداز ماهی 20000 تومن بعد از 18 سال بشه 25 میلیون تومن
نظرات بینندگان