کد خبر: ۴۷۸۷۶۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۱ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸

شرکت هواوی جایگزین «گوگل پلی» را پیدا کرد؟ / مذاکرات غول فناوری چین با سرویسهای «منبع باز» شروع شد

شرکت هواوی در حال مذاکره با سرویس«Aptoide» برای پیدا کردن جایگزین گوگل پلی است. این سرویس منبع باز است یعنی استفاده و دسترسی به کدهای آن برای عموم آزاد است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شرکت هواوی در حال مذاکره با سرویس«Aptoide» برای پیدا کردن جایگزین گوگل پلی است. این سرویس منبع باز است یعنی استفاده و دسترسی به کدهای آن برای عموم آزاد است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در چند روز گذشته،هواوی خود را در وضعیت عجیبی با دولت آمریکا یافت. وضعیتی که به ممنوعیت کل محصولات هواوی در خاک چین منجر و باعث مشکلاتی سریالی برای این غول فناوری چین شد.

بر اساس این محدودیت ها نه تنها اندروید مجوزهای هواوی را برای دستگاه های آینده این شرکت لغو کرد، بک حتی وضعیت اندرویدQ را برای هواوی در هاله ای از ابهام فرو بردو ARM، که طرح های آنها در پردازنده های Kirin استفاده می شود، متوقف شده است.

اگر چه ایالات متحده آمریکا ممنوعیت را تا 90 روز به تاخیر انداخته است، اما احتمال دارد این ممنوعیت دوباره اجرا شود و بر همین اساس نیز هواوی  در حال فکر کردن به یک برنامه پشتیبان است. گزارش شده که مدیران هواوی در حال فرستادن قاصدهای خود به شرکت هایی  هستند که خدمات مشابه گوگل پلی ارائه می کنند.

این پشتیبانی هواوی الزامی است، زیرا بسیاری از گوشی های هواوی و آنر باید از فروشگاه اپ استفاده کنند. یکی از جدید ترین خبرها این است که" Aptoide"، جایگزین منبع باز برای فروشگاه گوگل پلی با بیش از 900 هزار برنامه و بیش از 100 میلیون کاربر در حال مذاکره مستقیم با هواوی است.

به یاد داشته باشید، بخشی از ممنوعیت هواوی نیز این است که گواهینامه اندروید برای هواوی لغو شده است. بنابراین هواوی نیاز به استفاده از AOSP برای اندروید دارد و مجاز نیست با دستگاههایی با خدمات  گوگل پلی همکاری کند.

نظرات بینندگان