arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۵۴۹۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

پاکستان روز استقلال را جشن گرفت/ سفر عمران خان به کشمیر در اوج تنش با هند

نخست وزیر پاکستان در حالی امروز (چهارشنبه) روز استقلال این کشور از هندوستان را جشن گرفت که تنش‌ها بین دو کشور همچنان بر سر کشمیر باقی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

نخست وزیر پاکستان در حالی امروز (چهارشنبه) روز استقلال این کشور از هندوستان را جشن گرفت که تنش‌ها بین دو کشور همچنان بر سر کشمیر باقی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، عمران خان، نخست وزیر پاکستان از مراسم روز استقلال برای انتقاد از هندوستان بابت رفتارهایش در منطقه مورد مناقشه کشمیر استفاده کرد که مدت‌هاست عامل اصلی تنش بین دو کشور است.

هندوستان وضعیت ویژه در کشمیر را در تاریخ پنج اوت لغو کرده و برای مقابله با ناآرامی‌ها در این منطقه ارتباطات را نیز قطع کرده است.

اسلام آباد نیز در تلافی این کار، روابط تجاری دو جانبه و تمامی حمل و نقل‌های عمومی مرتبط با هندوستان را لغو کرد و سفیر دهلی‌نو در اسلام آباد را نیز به خانه فرستاد.

نخست وزیر پاکستان در بیانیه‌ای آورده است:‌ روز استقلال یک فرصت برای شادی بزرگ است اما امروز ما به دلیل اوضاعی که برای برادرانمان در کشمیر به وقوع پیوسته، ناراحت هستیم آنها قربانی سرکوب هندوستان شده‌اند. من به برادران کشمیری خود این اطمینان را می‌دهم که ما در کنار آنها هستیم.

دولت هندوستان نیز گفته که قوانین قدیمی مردم خارج از کشمیر را از خرید ملک منع می‌کند.

عمران خان همچنین امروز عازم کشمیر شد.

نظرات بینندگان