arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۵۹۰۶
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۹ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

هواشناسی: اکثر مناطق کشور طی سه روز آینده آسمانی صاف خواهند داشت

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: اکثر مناطق کشور طی سه روز آینده جوی آرام و آسمانی صاف خواهند داشت. وی در مورد خنک‌ترین و گرم‌ترین مناطق کشور در شبانه‌روز گذشته نیز گفت: خنک‌ترین منطقه کشور شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و گرم‌ترین نیز دیروز اهواز با حداکثر دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: اکثر مناطق کشور طی سه روز آینده جوی آرام و آسمانی صاف خواهند داشت.

«کبری رفیعی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا گفت: با توجه به آخرین خروجی‌های مدل‌های هواشناسی برای سه روز آینده در ساعت‌های بعد از ظهر در مناطقی مانند آذربایجان غربی، لرستان، کرمانشاه و همچنین جنوب استان فارس رشد ابر را خواهیم داشت که رگبارهای پراکنده نیز برای این مناطق پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: اما در سایر مناطق کشور طی سه روز آینده جو آرام و آسمان صاف خواهد بود، همچنین در این سه روز در سیستان و بلوچستان به ویژه در شمال این استان منطقه زابل، در مناطق شرقی استان کرمان وزش باد شدید پیش‌بینی شده که گاهی با گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.

رفیعی در مورد شرایط جوی پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری خواهد بود و گاهی وزش باد خواهد داشت؛ حداکثر دما امروز در تهران ۳۶ درجه پیش‌بینی شده و حداقل دما نیز فردا صبح در پایتخت به ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید که نسبت به امروز ۲ درجه کاهش خواهد داشت.

وی در مورد خنک‌ترین و گرم‌ترین مناطق کشور در شبانه‌روز گذشته نیز گفت: خنک‌ترین منطقه کشور شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و گرم‌ترین نیز دیروز اهواز با حداکثر دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شده است.

نظرات بینندگان