کد خبر: ۵۱۲۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۱ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸

هواشناسی: بارش برف و باران در ۱۹ استان تا سه شنبه ادامه دارد / بارش‌های گسترده‌تر در راه است

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش برف و باران در ۱۹ استان تا سه شنبه خبرداد و اعلام کرد: بارش‌های گسترده‌تر در راه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی امروز شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش به صورت باران و برف ادامه می‌یابد و در برخی مناطق اردبیل، زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش به صورت برف و باران پیش بینی شده است.

علاوه بر این به تدریج با استقرار سامانه بارشی در مناطق جنوبی‌تر، برخی مناطق در غرب کشور و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش باران، برف و وزش باد و مناطق جنوبی شامل بخش‌هایی از استان فارس، خوزستان، غرب هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و برخی نواحی غرب و مرکز خلیج‌فارس رگبار باران گاهش رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده فردا یکشنبه سواحل دریای خزر و در بخش‌هایی از غرب و مناطق مرکزی کشور باران، برف، وزش باد و در جنوب غرب و جنوب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و نواحی و مرکز خلیج‌فارس رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

فردا شدت بارش‌ها در گیلان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان است.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرده روز دوشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش‌های گسترده‌تری از غرب و مرکز کشور را فرا خواهد گرفت و تا حدی به شمال غرب هم کشیده می‌شود. شدت بارش‌ها دوشنبه برای بخش‌هایی از گیلان، غرب و مرکزی خلیج‌فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس و جنوب اصفهان است.

روز سه شنبه بارش در نوار غربی کشور به تدریج پایان یافته و بارش‌ها علاوه بر استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور به مناطقی از شرق و شمالشرق کشور نیز کشیده خواهد شد. روز چهارشنبه بارش‌ها در نیمه شرقی کشور اتفاق می‌افتذ.

سازمان هواشناسی همچنین از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما طی امروز با نفوذ توده هوای سر در نیمه شمالی کشور خبر داده است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان