arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۹۸۴
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۳ - ۲۹ آذر ۱۳۹۸

فیس بوک سیستم عامل اختصاصی می سازد

فیس بوک قصد دارد ضمن تمرکز بر عینک واقعیت افزوده خود، سیستم عامل اختصاصی طراحی کند، حرکتی که باعث می شود این شرکت، کمتر به  سیستم عامل هایی که توسط اپل و گوگل اداره می شوند متکی باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیس بوک قصد دارد ضمن تمرکز بر عینک واقعیت افزوده خود، سیستم عامل اختصاصی طراحی کند، حرکتی که باعث می شود این شرکت، کمتر به  سیستم عامل هایی که توسط اپل و گوگل اداره می شوند متکی باشد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سخنگوی فیسبوک روز جمعه در سخنان خود گفت: "ما در حال حاضر به دنبال گزینه های مختلف هستیم، که شامل همکاری با سایر شرکت ها و ساختن یک سیستم عامل سفارشی (طراحی شده) برای واقعیت افزوده است."

تلاش برای ایجاد بالقوه سیستم عامل خاص خود نشان می دهد که چگونه این غول شبکه های اجتماعی سعی در اطمینان بخشی بین سیستمهای تحت کنترل خود دارد، البته این شامل سخت افزارهایی مثل عینک های واقعیت افزوده  و دستبندهای هوشمند سلامتی نیز می شود. با این وجود، سابقه منفی فیس بوک در حوزه حریم خصوصی باعث نگرانی هایی امنیتی شده و باعث می شود کاربران نسبت به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد زندگی روزمره خود به شرکت احتیاط کنند.

فیس بوک پیش از این نیز با صاحبان برخی از بزرگترین سیستم عامل های جهان به موانع و مشکلاتی برخورده بود و برای مثال  در ماه فوریه ، اپل نشان داد که وقتی موقتاً گواهینامه های شرکت خود (امضاهای دیجیتالی که برای اجرای نرم افزار در آیفون و آی پد استفاده می شود) لغو کند چه اتفاقی برای غولهای بزرگ خواهد افتاد. درواقع این موضوع  باعث سردرگمی  بزرگی برای فیس بوک و گوگل شد زیرا منجر به خاموش شدن برنامه های داخلی توسط کارمندان می شود.

شرکت فیس بوک، فارغ از شبکه های اجتماعی صاحب هدست واقعیت مجازی Oculus است و خط دستگاه هایی را برای گپ ویدیویی به نام Portal راه اندازی کرده است. واقعیت مجازی هنوز به جریان اصلی تبدیل نشده است ، اما واقعیت افزوده اهمیت بسزایی دارد. این اولین باری نیست که این شرکت سعی در ایجاد سیستم عامل خاص خود دارد. در سال 2013 ، فیس بوک با HTC همکاری کرد تا تلفن جدیدی را منتشر کند که طبق گفته ها نسخه شخصی سازی شده آن از سیستم عامل تلفن همراه آندروید گوگل برخوردار است.

برچسب ها: فناوری
نظرات بینندگان