arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۸۶۹۰
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۳ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

ویروس کرونا 2 مدرسه را در فرانسه تعطیل کرد

تعطیلی دو مدرسه در فرانسه در حاشیه توسعه ویروس کرونا خبرساز شد. این دو مدرسه به علت حضور ویروس کرونا در پیست اسکی فرانسه اتفاق افتاد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تعطیلی دو مدرسه در فرانسه در حاشیه توسعه ویروس کرونا خبرساز شد. این دو مدرسه به علت حضور ویروس کرونا در پیست اسکی فرانسه اتفاق افتاد.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، پس از آن که پنج شهروند انگلیس که شامل یک کودک 9 ساله می شوند در پیست اسکی فرانسه به عنوان افراد مظنون به ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شدند، تصمیم گرفته شد که برای حفاظت از سلامت اهالی منطقه دو مدرسه تعطیل شوند.

این پنج شهروند انگلیس در یک کلبه در پیست اسکی آلپاین Contamines-Montjoie در نزدیکی مونت بلان اقامت داشتند و با یک بریتانیایی دیگر که ظاهراً با ویروس مذکور در سنگاپور مواجه شده بود ، در تماس نزدیک بودند پس از آن برای ویروس کرونا آزمایش شدند و جواب آزمایش آنها مثبت بود.

کرونا بیش از 34.800 نفر را در جهان آلوده کرده و بیش از 700 نفر را کشته است، تقریباً همه آنها در چین هستند اما به هرحال کشورهای مختلف دیگری را نیز درگیر کرده است. وزارت بهداشت فرانسه اعلام كرد كه این پنج شهروند انگلیس در بیمارستانهای منطقه لیون ، به همراه شش انگلیسی دیگر كه در تماس نزدیكی با آنها بودند در حال حاضر تحت كنترل کامل هستند.

مقامات منطقه ای در یک کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه گفتند که کودک بیمار در Contamines زندگی می کند و در یک مدرسه محلی درس می خواند و کلاسهای فرانسه را در یک مدرسه محلی دیگر می گذراند. بر این اساس هر دو مدرسه بسته خواهد شد و دانش آموزان از نظر علائم ویروس تحت نظر قرار می گیرند.

مقامات محلی تمام تلاش خود را کردند تا از تعطیلات آخر هفته در یكی از مناطق با ارزش اسكی در جهان(آلپ) کمال حفاظت را انجام دهند. نخست وزیر فرانسه روز شنبه برای بحث و گفتگو در مورد مراحل بعدی مبارزه با این ویروس ، جلسه ویژه ای برای دولت تشکیل داد و دولت تصمیم گرفت هشدار سفر خود را برای چین سخت تر كند و نسبت به همه مسافرت های آنجا هشدار می دهد که : "سفر ممنوع به جز موارد اضطراری."

برچسب ها: خواندنی ها ، کرونا
نظرات بینندگان