arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۰۷۳۶
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۰۹ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۹

دادستان کردستان: شمار دستگیری‌ها و خودتسلیمی‌های متواریان زندان سقز، به نزدیک ۶۰ نفر رسید‌

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، شمار دستگیری‌ها و خودتسلیمی‌های متواریان زندان سقز را نزدیک به ۶۰ نفر اعلام کرد. او اضافه کرد: سایر متواریان زندان سقز نیز شناسایی شده و به زودی دستگیر می‌شوند. جباری همچنین گفت: بر اساس دستورالعمل و بخشنامه جدید و وعده‌هایی که داده‌ایم، افرادی که خود را به زندان معرفی کنند از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار خواهند شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، شمار دستگیری‌ها و خودتسلیمی‌های متواریان زندان سقز را نزدیک به ۶۰ نفر اعلام کرد.

محمد جباری در گفتگو با فارس در سنندج اظهار داشت: هشتم فروردین ماه جاری ۷۴ زندانی از زندان سقز فرار کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: تا این لحظه نزدیک به ۶۰ نفر از این تعداد توسط نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر و یا خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌هایی از نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری زندانیان فراری تشکیل شد که با کار‌های اطلاعاتی لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز، در شهر مرزی بانه توسط نیروی انتظامی با تلاش و کوشش نیرو‌های اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر شد

جباری همچنین اذعان کرد: بر اساس دستورالعمل و بخشنامه جدید و وعده‌هایی که داده‌ایم، افرادی که خود را به زندان معرفی کنند از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان اضافه کرد: سایر متواریان زندان سقز نیز شناسایی شده و به زودی دستگیر می‌شوند.

جباری تاکید کرد: این افراد اگر تا پایان هفته جاری خود را به زندان تحویل دهند مشمول ارفاق و رأفت اسلامی می‌شوند، در غیر این‌صورت بعد از دستگیری با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

جباری تصریح کرد: زندانیان متواری اگر در مدت زمان تعیین‌شده خود را تحویل ندهند به مجازات جرم جدید محکوم و مشمول بخشنامه عفو هم نخواهند شد.

نظرات بینندگان