arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۹

فرماندار: تردد در مرز مهران برای ورود به عراق نیازمند کارت سلامت است

فرماندار مهران از الزام اخذ کارت سلامت به جهت تردد در مرز مهران برای ورود به کشور عراق خبر داد و گفت: انجام راهپیمایی بزرگ اربعین مستلزم تصمیم ملی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرماندار مهران از الزام اخذ کارت سلامت به جهت تردد در مرز مهران برای ورود به کشور عراق خبر داد و گفت: انجام راهپیمایی بزرگ اربعین مستلزم تصمیم ملی است.

اسد قاسمی در گفت وگو با تسنیم، اظهار داشت: هرگونه تردد در مرز مهران به جهت ورود به کشور عراق مستلزم اخذ کارت سلامت عدم ابتلا و ناقل بودن بیماری کرونا است.

فرماندار مهران گفت: افرادی که بنا به ضرورت از مرز مهران تردد دارند بدون استثنا کارت سلامت دریافت می‌کنند و از تردد ناقلان و یا افرادی که زمینه ابتلا به کرونا ویروس در آنان متصور باشد، امکان تردد در این مرز را ندارند.

بیشتر بخوانید

پیامدهای کرونا ساکنان مناطق اشغالی را به خیابان‌ها کشاند؛ درخواست برای استعفای «کابینه خوک‌ها»+تصاویر

آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه/رسیدن تستها به نزدیکی 4 میلیون

از گوشه و کنار آذربایجان ‌غربی|79 درصد فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌غربی دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند

وی گفت: هرگونه تصمیم گیری در رابطه با انجام یا عدم انجام راهپیمایی بزرگ اربعین مستلزم تصمیم ملی است.

فرماندار مهران افزود: با توجه به زمان انجام اربعین امسال که در مهرماه خواهد بود، در صورت وجود کرونا ویروس در آن زمان و احتمال شیوع آنفولانزای فصلی بعید به نظر می‌رسد که به وسعت سنوات گذشته این مراسم برگزار شود.

قاسمی یادآورشد: در صورت اتخاذ تصمیم ملی و توافق دو کشور ایران و عراق بر انجام مراسم اربعین پیش رو شهرستان مهران که مرکز ثقل تردد زائران اربعین حسینی در سنوات قبل بوده است در اربعین پیش‌رو نیز از آمادگی 100درصدی برای میزبانی زائران اربعین حسینی برخوردار است.

نظرات بینندگان