arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۵ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

محسن هاشمی: آمار ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در تهران درست نیست، پایتخت آنقدرها هم ناایمن نیست

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: اعلام شده است که ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در تهران است این آمار درست نیست بلکه این تعدادی از این ساختمان‌ها درصد ناایمنی بالایی ندارند. مردم فکر نکنند که شهر این قدر ناایمن است. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس شورای شهر تهران گفت: اعلام شده است که ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در تهران است این آمار درست نیست بلکه این تعدادی از این ساختمان‌ها درصد ناایمنی بالایی ندارند. مردم فکر نکنند که شهر این قدر ناایمن است. 

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی در مراسم آیین رونمایی از تجهیزات جدید، کارگاه آموزشی و افتتاح ایستگاه 132 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: یکی از نکات مثبت این دوره مدیریت شهری تقویت سازمان آتش نشانی بود و از همان ابتدا در کمیسیون محیط زیست و سلامت به این موضوع اهمیت داده شد.

بعد از حادثه پلاسکو نگاه ویژه‌ای به این سازمان شد و این نگاه ادامه یافت و خوشبختانه به سرعت، قبل از این که وارد افزایش قیمت ارز شویم و تورم اخیر را داشته باشیم بسیاری از این تجهیزات خریداری شد، این کار باید ادامه یابد و هرچه نوآوری در جهان در این زمینه هست به کشور برسد.


وی به مرکز آموزش آتش نشانی اشاره کرد و گفت: این مرکز می‌تواند کمک شایانی به کل کشور کند و می‌توان آن را تقویت کرد و با کمک وزارت کشور به مرکز آموزش کشوری تبدیل شود به طوری که می‌توان بودجه‌های ملی را به آن اختصاص داد تا همه شهرهای کشور بتوانند از این امکانات استفاده کنند. برای بودجه سال آینده نیز نامه‌ای به وزارت کشور از سوی شورای شهر تهران ارسال خواهد شد و در این زمینه درخواست کمک می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران درباره افتتاح یک ایستگاه آتش نشانی هم گفت: بر اساس طرح جامع تهران باید 145 ایستگاه آتش نشانی داشته باشد که امروز 132 ایستگاه داریم و دوستان میگویند تا آخر سال 6 مرکز دیگر افتتاح می‌شود. این می تواند زمان رسیدن آتش نشانان را به محل حادثه کم کند. در زمینه تجهیزات هم به نقطه مناسبی رسیده‌ایم و از دست اندرکاران خواهش می‌کنم که این مسیر بروزرسانی را ادامه دهند و امیدوارم امسال هم بودجه خوبی برای تأمین لباس 2 هزار دست فراهم شود.

هاشمی با اشاره به ایمنی ساختمان‌ها، افزود: در زمینه ایمنی ساختمان‌ها خوب پیش نرفته‌ایم و ایمنی مورد نظر هنوز به کالبد شهر سرایت نکرده به خصوص حادثه اخیر در کلینیک سینا نشان داد که در کالبد شهر این کار انجام نشده است. این نشان می‌دهد که باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری برویم و لازم است این اتفاق نظر در شهر پیش بیاید. الان آتش نشانی به تنهایی به موضوع ورود ندارد و وزارت بهداشت و وزارت کار هم مسئول هستند اما همین باعث می شود که هر کس مشکلات را به گردن دیگری بیندازد. ما باید روی موضوع آسیب شناسی مشکلاتی که در شهر وجود دارد بویژه ساختمان‌های نا ایمن تلاش‌های بیشتری کنیم.

وی ادامه داد: اعلام شده است که 33 هزار ساختمان ناایمن در تهران است این آمار درست نیست بلکه تعدادی از این ساختمان‌ها درصد ناایمنی بالایی ندارند. مردم فکر نکنند که شهر این قدر ناایمن است.

رئیس شورای شهر به مشکلات بروکراسی ناکارآمد در شهر اشاره کرد و گفت: نکته‌ای که مردم نسبت به آن گله دارند ساز و کار سخت بروکراسی در زمینه کسب مجوزهای ایمنی است حتی سازنده‌ها نیز در این زمینه شکایت دارند. این مشکل باید به سرعت حل شود تا مردم تصور نکنند که این هم دکان جدیدی برای پول گرفتن شهرداری است.

هاشمی در پایان با تشکر از شهردار تهران و مدیریت شهری برای فعالیت‌هایش اظهار کرد: فعالیت‌های بسیار خوبی بدون سر و صدا انجام می‌شود و درست است که پروژه‌های بزرگ در دستور کار نیست اما در پروژه‌های محله محور و کوچک فعالیت‌های شایانی صورت گرفته و امیدوارم مطبوعات و صداوسیما نیز این تلاشها را به مردم نشان دهند. به همین دلیل از شهردار پرتلاش مان تشکر می‌کنم.

سخنگوی شورای شهر تهران: امیدواریم رای برائت برای حق‌شناس صادر شودچالش‌ جدید "محسن هاشمی" برای تصدی مجدد ریاست شورای شهر تهرانانتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران هفته آینده برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان