arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۳ - ۱۷ مهر ۱۳۹۹

فرمانده سپاه بوشهر: اماکن جداگانه شنا برای آقایان و بانوان در سواحل خلیج فارس ایجاد شود

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه "آداب اسلامی در فضای مجازی به خوبی رعایت نمی‌شود" از بروز ناهنجاری اجتماعی در آبهای بوشهر انتقاد کرد و گفت: لازم است مکان‌هایی برای شنای خواهران و برادران به صورت جداگانه مشخص شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه "آداب اسلامی در فضای مجازی به خوبی رعایت نمی‌شود" از بروز ناهنجاری اجتماعی در آبهای بوشهر انتقاد کرد و گفت: لازم است مکان‌هایی برای شنای خواهران و برادران به صورت جداگانه مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی سپاه امام صادق علیه‌السلام؛ سردار علی رزمجو صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با مسؤول و اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تاکید بر توجه به فرایض الهی در همه عرصه‌های جامعه اظهار داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود سبب رشد و موفقیت جامعه و افراد آن می‌شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با انتقاد از عدم احساس مسئولیت برخی از مسئولان در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر اذعان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای الهی و همگانی است که نیاز است همه مسئولین و قشرهای مردم در انجام آن مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه "دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد مختلفی در جامعه در زمینه اجرا و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد" خاطرنشان کرد: اگر همه اینها با هم قرارگاهی را در این زمینه در سطح استان تشکیل دهند دارای وحدت رویه و قدرت اجرایی بالاتری می‌شوند.

رزمجو با اشاره به اینکه "پیشنهاد تشکیل قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر در استان به معنای دولتی کردن اجرای این فریضه دینی و ایجاد تشکیلات دولتی نیست" تاکید کرد: با راه‌اندازی این قرارگاه سازوکاری مشخص می‌شود تا هر نهاد و یا شخصی با پرهیز از موازی‌کاری به انجام بیش‌تر و بهتر وظایف خود اقدام کند.

فرمانده سپاه استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامناسب فضای مجازی بیان کرد: متأسفانه آداب اسلامی در فضای مجازی به خوبی رعایت نمی‌شود و این مسئله باعث شده است تا سبک زندگی در جامعه تغییر کند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر تصریح کرد: انجام امر به معروف و نهی از منکر در چنین شرایطی کاری پیچیده است که لازم است روش‌هایی مناسب برای انجام این کار در نظر گرفته شود که پیشنهاد ما این است که مجمع رهروان امر به معروف استان روش‌های غیرمحسوسی را که دارای اثربخشی بالا در این زمینه باشند تهیه و در دستور کار خود قرار دهد.

سردار رزمجو با انتقاد از بروز برخی ناهنجاری‌ها در سواحل بوشهر خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل لازم است مکان‌هایی برای شنای خواهران و برادران به صورت جداگانه مشخص شود که در این زمینه جلسات مختلفی با نهادهای مسؤول گرفته شده است امّا متأسفانه با وجود قول‌های خوبی که در این زمینه داده شده است تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر نیز در این نشست گفت: این مجمع یک سازمان مردم نهاد است که از سال 1393 تاکنون در استان بوشهر راه‌اندازی شده است و در این مدت کارگروه‌های مختلفی در زمینه عفاف و حجاب، شورای حل اختلاف، امنیت، فضای مجازی، ایجاد اشتغال، بهداشت و درمان، فرهنگ جامعه و مسائل دیگر در آن تشکیل شده است.

خضر فقیه با اشاره به راه‌اندازی دفاتر شهرستانی این مجمع اظهار کرد: مجمع رهروان امر به معروف استان بوشهر 88 هزار نفر عضو در سراسر استان دارد که از این تعداد 48 هزار نفر خواهر و 40 هزار نفر برادر هستند که مشغول فعالیت در کارگروه‌های مختلف هستند.

وی دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران را بزرگ‌ترین معروف عنوان و خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین معروف، دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است که این مهم به دست مدیران انقلابی حاصل می‌شود و علاج این کار آن است که همه مردم به مسئولیت انقلابی خود یعنی امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند.

مسؤول مجمع رهروان امر به معروف استان بوشهر از انجام تعاملات متعدد با دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و تصریح کرد: این مجمع به صورت جدی اجرای مطالبات رهبری را در استان دنبال می‌کند و در این زمینه گام‌هایی جدی برداشته است که در همین راستا تاکنون تفاهم نامه‌های متعددی بین مجمع رهروان امر به معروف استان بوشهر و دستگاه‌های اجرایی این استان امضا شده است.

فقیه همچنین با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: آگاهی دادن و آگاهی‌بخشی بیش‌تر به مردم برای انجام یک انتخاب مناسب یکی دیگر از کارهایی است که توسط این مجمع با موضوع انتخابات در فضای مجازی آغاز شده است که به صورت روزانه مطالبی با این محتوا در فضای مجازی منتشر می‌شود.

اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در این نشست به هم‌اندیشی در زمینه اجرای بیشتر و بهتر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با فرمانده سپاه امام صادق(ع) پرداختند.

نظرات بینندگان