arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۹۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۹

خوراکی‌هایی که به خواب شبانه شما کمک می‌کنند (قسمت سوم)

آیا هر شب به اندازه کافی می‌خوابید؟ اگر مشکل خواب دارید، می‌توانید از برخی خوراکی‌ها برای خواب شبانه خود کمک بگیرید. این موضوع بسیار ساده و البته کاربردی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیا هر شب به اندازه کافی می‌خوابید؟ اگر مشکل خواب دارید، می‌توانید از برخی خوراکی‌ها برای خواب شبانه خود کمک بگیرید. این موضوع بسیار ساده و البته کاربردی است.

 

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، بسیاری از افراد تمایلی ندارند از دارو‌های خواب آور استفاده کنند و بنابراین از خوراکی‌های مختلف برای بهتر خوابیدن استفاده می‌کنند. اما این خوراکی‌ها شامل چه مواردی می‌شود؟

 

گردو

طبق تحقیقات دانشگاه تگزاس، گردو سرشار از ملاتونین و آنتی اکسیدان است. گردو می‌تواند به روند خواب افراد کمک کند و خوابی آسوده‌تر برای افراد ایجاد کند.

 

آب آلبالو

آیا تابحال آب آلبالو را برای کاهش خوب و افزایش آرامش خود امتحان کرده اید؟ این آب میوه خاص که به عنوان یک خوراکی فوق العاده مفید مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند به شما در خواب بهتر کمک کند و کیفیت استراحت را بهبود بخشد. تحقیقات مجله تغذیه اروپا نشان می‌دهد که این ماده دارای مقدار زیادی ملاتونین است و همچنین می‌تواند سطح سالم خواب را تقویت کند.

 

موز

آیا می‌دانید پتاسیم می‌تواند به بهبود خواب شما کمک کند؟ تحقیقات انجام شده از دانشگاه کالیفرنیا - سان دیگو نشان می‌دهد که این عنصر شیمیایی، که اغلب در مواد غذایی یافت می‌شود، می‌تواند به طور قابل توجهی کارایی خواب را بهبود بخشد. خوردن میان وعده‌های غذایی غنی از پتاسیم، مانند موز که ۳۵۸ میلی گرم پتاسیم در هر ۱۰۰ گرم دارد.

 

آووکادو

موز تنها منبع پتاسیم موجود نیست. آووکادو نیز یک گزینه فوق العاده عالی برای تامین پتاسیم است، واقع غلظت پتاسیم این میوه نسبت به موز بیشتر است و ۴۸۵ میلی گرم در ۱۰۰ گرم است. بر اساس تحقیقات انجام شده از دانشگاه کالیفرنیا – سان دیگو، خوردن این میوه به عنوان بخشی از رژیم روزانه می‌تواند باعث بهبود خواب شود.

نظرات بینندگان