arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۷۹۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۲ - ۲۴ مهر ۱۳۹۹

واشنگتن: برای کاهش خشونت‌ها با طالبان به توافق رسیدیم

زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش با گروه طالبان برای کاهش تلفات جانی ناشی از خشونت ها در این کشور به توافق رسیده است. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «به دنبال چندین ملاقات ژنرال میلر و من با طالبان، ما توافق نمودیم که در مطابقت جدی با تطبیق تمام عناصر توافقنامه ایالات متحده و طالبان و تمام تعهدات ارائه شده، اقدامات را دوباره-مرتب سازیم. این به معنی کاهش شمار عملیات ها است».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش با گروه طالبان برای کاهش تلفات جانی ناشی از خشونت ها در این کشور به توافق رسیده است.

به گزارش یورونیوز، او در صفحه توئیتر خود نوشت: «به دنبال چندین ملاقات ژنرال میلر و من با طالبان، ما توافق نمودیم که در مطابقت جدی با تطبیق تمام عناصر توافقنامه ایالات متحده و طالبان و تمام تعهدات ارائه شده، اقدامات را دوباره-مرتب سازیم. این به معنی کاهش شمار عملیات ها است. در حال حاضر شمار زیاد افغانها می میرند. با دوباره مرتب-ساختن ما انتظار داریم که این شمار به گونه قابل ملاحظه کاهش یابد.»

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان افزایش حملات طی هفته های اخیر را «تهدید» برای صلح و «هشداری» برای افغان ها توصیف کرد.

واشنگتن ماه فوریه سال جاری با گروه طالبان به توافق صلح دست یافت. بنا به این توافق گروه طالبان متعهد شد که در ازای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دیگر به گروه های «تروریستی» اجازه فعالیت در قلمرو تحت حاکمیت خود را ندهد و مذاکرات صلح با دولت افغانستان را آغاز کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته میلادی گفت که همه نیروهای این کشور باید تا کریسمس به ایالات متحده بازگردند. در توافق واشنگتن با گروه طالبان پیش بینی شده است که نظامیان آمریکا تا ماه مه سال ۲۰۲۱ از افغانستان خارج شوند.

نظرات بینندگان