arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۰۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۹ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹

چگونه هوش مصنوعی تصمیمات ما را مدیریت می‌کند؟

با وجود این که مدت زیادی از ورود هوش مصنوعی به زندگی ما نمی‌گذرد، اما به نظر می‌رسد هوش مصنوعی به یکی از مهمترین بخش‌های زندگی ما تبدیل شده و حتی به نظر می‌رسد این هوش مصنوعیست که تصمیمات ما را مدیریت می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با وجود این که مدت زیادی از ورود هوش مصنوعی به زندگی ما نمی‌گذرد، اما به نظر می‌رسد هوش مصنوعی به یکی از مهمترین بخش‌های زندگی ما تبدیل شده و حتی به نظر می‌رسد این هوش مصنوعیست که تصمیمات ما را مدیریت می‌کند.


به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، دستیار گوگل، سیری اپل یا آمازون الکسا می‌توانند از شناخته شده‌ترین دستیار‌های صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی باشند.


هوش مصنوعی و دستیاران مجازی به طور مداوم در حال تصفیه هستند و ممکن است به زودی برای شما قرار ملاقات بگذارند، توصیه‌های پزشکی ارائه دهند یا سعی کنند یک بطری آب میوه به شما بفروشند. اگرچه فناوری هوش مصنوعی برای توسعه مهارت‌های اجتماعی هم تراز با مهارت‌های ما راهی طولانی پیش رو دارد، اما برخی از مدل‌های هوش مصنوعی درک درستی از زبان را نشان داده اند و می‌توانند کار‌های تعاملی نسبتاً پیچیده‌ای را به اتمام برسانند.


مردم عموماً باور ندارند که دستگاهی مصنوعی می‌تواند اهداف و خواسته‌های انسانی را درک کند. اغلب الگوریتم‌های هوشمند می‌توانند پس از مدتی ضمن الگوسازی از رفتار‌های کاربران، این رفتار‌ها را پیش بینی کند. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد توصیه‌های هوش مصنوعی را در حوزه‌های مختلف می‌پذیرند.

 هوش مصنوعی
اکثر ما معتقدیم که انسان‌ها اراده آزاد دارند، اما به نظر می‌رسد این روز‌ها هوش مصنوعی است که می‌تواند در تصمیم گیری انسان‌ها تاثیرگذار باشد. برخی منتقدان هوش مصنوعی می‌گویند این موضوع اراده آزاد انسان‌ها را تحت تاثیر می‌گذارد. اما برخی دیگر معتقدند پیش بینی رفتار انسان‌ها می‌تواند به عنوان نقطه قوت هوش مصنوعی در نظر گرفته شود.


در آینده احتمالاً انواع مختلفی از هوش مصنوعی و ربات‌ها را خواهیم دید. آن‌ها ممکن است آشپزی کنند، غذا سرو کنند، به ما ماشین بفروشند، در بیمارستان از ما پرستاری کنند و حتی به عنوان یک دوست کنار شما بنشینند. درک اینکه چگونه هوش مصنوعی aبر تصمیمات ما تأثیر می‌گذارد مهم است، بنابراین می‌توانیم هوش مصنوعی را تنظیم کنیم تا از خود در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنیم.

نظرات بینندگان